Синоптики дали докладний прогноз погоди на зиму в Україні

Сильних холодів в Україні цієї зими не очікується, опадів буде мало, але доведеться адаптуватися до перепадів температури.

Про це повідомила представниця Українського науково-дослідного метеорологічного інституту Вазіра Мартазінова, передає “Інтерфакс-Україна”.

За її словами, зима в Україні вже фактично почалася, оскільки температура повітря опустилася нижче нуля.

“З початку року погодні умови дуже змінювалися: близько п’яти днів різке похолодання, близько п’яти днів сильне підвищення температури. Це тепер наша дійсність і до цього треба пристосовуватися. І зима буде саме такого характеру. Окремі дні будуть морозними, інші – теплими”, – заявила Мартазінова.

Метеоролог також акцентувала увагу на тому, що перед різкими перепадами температурного режиму слід очікувати опадів у вигляді снігу або дощу.

У грудні температура буде в межах норми: 3-4 градуси морозу на більшій частині території України.

“Ми очікуємо початок грудня холодним, буде більш морозна температура. Це похолодання буде триматися першу декаду, по суті всю, і десь до кінця декади температурний режим буде переходити на більш високі температури. Настільки високі, що середньодобова температура може бути 3-6 градусів в окремих областях України “, – зазначила Мартазінова.

У січні середньомісячна температура буде складатися з сильних похолодань і сильних потеплінь. Також слід очікувати ожеледицю, сніговий покрив буде невисоким.

“У перші дні січня температура повітря буде підніматися, буде плюсова температура, але через якийсь час орієнтовно до 10 січня буде різке похолодання. Виходить, що перша половина зими – це самі морозні дні “, – повідомила метеоролог.

“Холод, про який говорили, в наших прогнозах не проглядається. Що стосується опадів, то на більшій частині території України – західні, північно-західні, центральні райони будуть схильні до дефіциту опадів. Це погано для кінця зими, тому що лютий готує для сільського господарства запас вологи”, – повідомила Мартазінова.

За її словами, похолодання слід очікувати до середини лютого, однак воно буде короткочасним.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *