Суд зобов’язав порушити кримінальну справу щодо Ситника
“Слідчий суддя Печерського райсуду Києва задовольнив скаргу народного депутата Ігоря Луценка й зобов’язав Генпрокуратуру порушити кримінальне провадження щодо директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. В його діях вбачають ознаки корупційних злочинів, скоєних в інтересах підприємців Віталія Шабуніна і тричі судимого Дмитра Шерембея”, — пише журналіст Володимир Бойко на сторінці у “Фейсбуку”.
Додає — ці підприємці, які називають себе “громадськими активістами”, “балотуючись 2015 року до Ради громадського контролю при НАБУ, подали неправдиву інформацію про себе. Шабунін приховав у декларації про доходи земельну ділянку. Він придбав її 2014-го за кошти, отримані від посольства Нідерландів на “боротьбу з корупцією”. Шерембей приховав свою основну професію — домушник. І не вказав, на яких посадах працював у виправних колоніях, коли відбував покарання за скоєні квартирні крадіжки”.
“Відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ, Ситник був зобов’язаний достроково припинити повноваження не тільки Шабуніна та Шерембея, а ще чотирьох членів цієї Ради — від Центру протидії корупції та “Транспаренсі Інтернешнл Україна”, що висунули брехунів, — пише Бойко. — Але Ситник цього не зробив навіть після того, як до нього з відповідною вимогою звернулися народні депутати, зокрема Ігор Луценко. Зате Ситник, якого з Шабуніним пов’язує комерційна діяльність з освоєння іноземної фінансової допомоги, розпорядився прибрати з сайту НАБУ декларації про доходи й автобіографії членів Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро”.
“З огляду на це Ігор Луценко звернувся до Генпрокуратури із заявою про злочин, скоєний Ситником в інтересах підприємців Шабуніна та Шерембея, — невиконання законних вимог народного депутата”.
“Але Юрій Луценко, який випадково обіймає посаду генерального прокурора, заборонив вносити заяву народного депутата України до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Мотивував це тим, що “він прийшов у Генпрокуратуру не для того, щоб із кимось лаятися. Тоді Ігор Луценко звернувся до суду”, — додає журналіст.
Представник Генпрокуратури на судове засідання не з’явився. Але суддя Роман Новак знайшов аргументи скарги переконливими й зазначив, що в діях Ситника є ознаки злочину. Генпрокуратура зобов’язана внести заяву Ігоря Луценка в Єдиний реєстр, відкрити щодо Ситника кримінальне провадження та розпочати досудове слідство.