Loading...

СТАТИСТИКА ПРОТИ ПОРОШЕНКА

«Так чи інакше, але статистика – головний свідок, що найгірше в українській економіці вже в минулому», – заявив Порошенко в ефірі телеканалу NewsOne.

Ті, кому досить цієї фрази, щоб прибрати тінь сумнівів і зняти тягар відповідальності за те, що відбувається в Україні, можуть далі не читати. Але якщо вам дійсно небайдуже майбутнє України, я настійно радив би приділити час для прочитання цієї статті.

Я скачую офіційні дані, опубліковані на сайті державного відомства. Зараз ми подивимося, наскільки відповідають слова Порошенка реальному стану справ.

Тож почнемо. За даними на 9 жовтня 2017 року, ціни на споживчі товари в Україні зросли з початку року на 10,2% (це тільки офіційна статистика). Для наочності я зробив графік.

Сальдо

Але 10.2% – це середній показник, який за великим рахунком не говорить ні про що. Ціни на яйця зросли на 31%, на молоко – 26.5%, на сир і сир – на 22%, на масло – на 28.8%, на тютюнові вироби – на 27%. Крім надзвичайного зростання цін на продукти харчування зафіксовано стрімке зростання цін на ЖКГ. Водопостачання подорожчало на 31.5%, утримання будинків і прибудинкових територій – на 32.8%, електроенергія – на 57,9% і опалення (приготуйтеся!) – на 83,8%!

Б’є рекорди і зростання цін виробників промислової продукції. Так, вартість видобутку кам’яного вугілля збільшилася на 43%, видобутку металевих руд – на 66,6%, виробництво коксу подорожчало на 71.5%. А це, між іншим, стратегічні галузі для будь-якої держави. Металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів в кінцевому рахунку за перші дев’ять місяців подорожчало на 35.9%. Вартість поставки електроенергії на підприємства України зросла на 34.7%.

За результатами вибіркового обстеження населення (саме формулювання цікаве але воно взяте мною з офіційного звіту), у нас в країні 1.6 мільйона чоловік числяться безробітними. Відсоток безробітних серед економічно активного населення становить 9.1%. Нижче представлений графік динаміки даного економічного показника.

Сальдо

Негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу за неповний 2017 рік склало 98,6 мільйона доларів. Нагадаю, що даний економічний показник є найголовнішим, на який дивиться МВФ. Саме він відіграє вирішальну роль при прийнятті рішення про виділення фінансової допомоги країні, так як визначає, чи зможе держава виплатити кредит.

Досягти таких приголомшливих показників при обліку постійної матеріальної підтримки з боку ЄС – це успіх.

Сальдо

Для інтересу я зайшов подивитися «золотовалютні» резерви нашої країни на офіційному сайті Міністерства фінансів. Що ж, золота у нас залишилося не багато – всього 5.61% від всіх офіційних резервних активів

Сальдо

Виходить, що гроші, які за рішенням Порошенка і його адміністрації були вкладені в «золотовалютні» резерви, були витрачені просто на покупку «цінних паперів». Взяти кредит у Євросоюзу, щоб купити їх же цінні папери і потім виплачувати їм всю суму плюс відсотки … Та ще й за рахунок зростання цін всередині країни … Якийсь надто хитрий для осмислення план.

Далі – цікавіше. Розвиваючи тему зовнішньоекономічного співробітництва, ми подивимося, хто найбільше інвестує в економіку України. Думаєте, це провідні країни Євросоюзу на кшталт Німеччини та Франції? А ось і ні!

Це Кіпр.

Так, уявіть собі, країна, яка знаходиться зараз в гіршій економічній ситуації, ніж Україна, інвестує в неї в 4.5 рази більше, ніж Великобританія, в 7 разів більше, ніж  Німеччина, в 8 разів більше, ніж Франція, і в 18 разів (!!!) більше, ніж наш «старший брат» – США. Для наочності наведу таблицю:

Сальдо

Але це показники тільки по так званим прямим інвестиціям в економіку країни. Нікому з великих або нечесних гравців вони не цікаві, скажу я вам. Ловіть неповну таблицю інвестицій в акціонерний капітал підприємств країни:

Тут Кіпр (наш дорогий меценат) обігнав усіх в десятикратних розмірах. І щось мені підказує, що справа тут не в Кіпрі. Кіпр – це регіон, відомий своїми офшорами. Судячи з розмірів інвестицій наших «європейських партнерів», ніхто з них особливо не прагне вкладати гроші в економіку України. А ось наші ж олігархи використовують схему виведення грошей і кредитів, наданих ЄС, в свої офшори.

Так що слова і впевненість Порошенка в економічному благополуччі країни, як показують офіційні дані Державної служби статистики України, повністю протилежні поточній ситуації. А якщо відсутній об’єктивний критичний погляд на те, що відбувається в економіці у самого президента, то і від нового 2018 року очікувати якихось змін в кращий бік не варто.

Але знаючи економічний потенціал України, всім хотілося б, звичайно, бачити її реальне відродження.

Мирослав Бондарь

https://economistua.com/statistika-protiv-poroshenko/

Як повідомляють ЗМІ, станом на початок поточного року сальдо Єдиного казначейського рахунку впало в десять разів. У тому числі повідомляється, що станом на 1 грудня 2017 року вхідне сальдо склало 54,1 мільярда гривень, але вже на 1 січня 2018 го залишок на рахунку був на рівні всього 5,1 мільярда гривень.

Таким чином, згідно з наявними даними, минулого місяця влада витратила не тільки поточні доходи і кошти запозичень, а й 49 мільярдів гривень залишків казначейства. В результаті сальдо Єдиного казначейського рахунку впало до мінімального рівня за останні три роки. Менший показник ЄКР був лише на початку січня 2015 року – на рівні трьох мільярдів гривень.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *