Скільки українці витрачають на оплату комуналки: результати опитування

Приблизно 14% українців витрачають більше половини доходу сім’ї на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це говорять результати опитування, яке з 22 по 25 листопада провів Київський міжнародний інститут соціології.

«Якщо порівняти результати цього дослідження з опитуванням КМІС, проведеним у 2015 році на замовлення Фонду Фрідріха Еберта, то за 4 роки частка тих домогосподарств, які витрачають більше половини доходу на комунальні послуги, зросла більш ніж в два рази – з 6% до 14%», – зазначено в повідомленні.

Також КМІС зазначає, що з 16 до 21% зросла кількість українців, які змушені витрачати на оплату комуналки від 1/3 до половини доходу.

Отже, скоротилася частка тих, які витрачають не більше 10% доходу сім’ї. У 2015 році вона становила 18%, зараз дорівнює 12%.

Відбулося зменшення і частки тих українців, які витрачають на оплату комунальних послуг 10-30%. Сьогодні показник становить 41%, в 2015 році дорівнював 48%.

45% респондентів відповіли, що в жовтні 2019 року вони платять за послуги ЖКГ більше, ніж рік тому. У 35% опитаних витрати зменшилися або не зазнали змін.

КМІС проводив опитування людей методом CATI (по телефону із застосуванням комп’ютера) на основі випадкового вибору номерів смартфонів. У дослідженні брали участь люди, які досягли 18-річного віку, що живуть на підконтрольних Україні територіях.

Співробітники КМІС взяли 1,5 тис. інтерв’ю. Максимальний показник похибки вибірки з ймовірністю 0,95 – 3%.

Експерт Українського інституту Юрій Романенко обговорює з керівником Центру енергоменеджменту в Києво-Могилянській академії Андрієм Китаєвим, чому в Україні виникла проблема енергоефективності.

Дані звіту Державної служби статистики свідчать про те, що за останні три роки ціни на комунальні послуги в Україні зросли на 26%.