Сімейний підряд. Ірина Луценко, новий представник президента в Раді, коментує гострі закиди на її адресу

Дружина генпрокурора прокоментувала НВ своє нове призначення та відповіла на кулуарні коментарі про те, що країною тепер керують «кухарки»

3 квітня 2017 року президент Петро Порошенко призначив народного депутата Ірину Луценко (фракція БПП) своїм представником у Верховній Раді. Напередодні  її називали одним з основних претендентів на роль очільника фракції БПП в парламенті. Та цю позицію віддали Артуру Герасимову.

Ірина Луценко – дружина генпрокурора Юрія Луценка. У політику вона прийшла після арешту чоловіка за часів Януковича. Вперше стала народним депутатом у 2012 році, пройшла у Раду з ВО Батьківщина (№ 18 у списку). У ВР нинішнього скликання Луценко зайшла від Блоку Петра Порошенка.

Після того, як стало відомо, що Ігор Гринів покидає посаду керівника фракції БПП у Верховній Раді, у парламентських кулуарах активно заговорили про ймовірне призначення Ірини Луценко на це місце. Та вчора, 3 квітня, його зайняв Герасимов, а їй віддали посаду самого Герасимова – парламентського представника Порошенка.

Сьогодні у парламенті цілий день обговорювали цю новину, причини, через які вона не стала головою фракції БПП, а також поганий настрій дружини генпрокурора.

Про позиції родини Луценків у політиці, а також про своє нове призначення та ставлення до кулуарних коментарів Ірина Луценко розповіла у бліц-інтерв’ю НВ.

– Після вашого призначення подружжю Луценків закидають, що позиції вашої родини в політиці ще більше посилилась: Юрій Луценко – генпрокурор, Ірина Луценко – представник президента.

– Закидали так само, коли говорили, що я основний претендент на керівника фракції. Говорили про те, що це монополія Луценків, що це сімейний підряд. Що один пішов, другий прийшов.

Я думаю, тут треба дивитися з точки зору того, кому це заважає. Це заважає опонентам. А чому це заважає? Тому що ми є командою президента.

Нас у парламенті (і це заслуга як моя, так і Луценка) розглядають не як подружжя, а в першу чергу як народного депутата та генпрокурора.

– Ще трохи кулуарщини. В Раді чула, що нібито пан Юрій просив колег не голосувати, якщо вас будуть висувати на голову фракції.

– Я не володію такою інформацією [сміється]. Мабуть, то треба у генерального прокурора запитати.

– Говорили, що в вас сьогодні поганий настрій, бо ви не стали головою фракції. Так?

– В першу чергу, я відмовилася від головування у фракції, тому не можна притягувати це до поганого настрою.

Просто це перший день роботи. Дуже є багато запитань. Дуже є багато того, чого я не знаю, те, що вів Артур Герасимов. Це, скоріше, не поганий настрій, а заклопотаність і переживання, можливо, що я щось упустила, що я щось не помітила – що неможливо реально зробити в перший день.

Багато пропозицій прийшло від депутатів як своєї фракції, так і іншої фракції, вже як до представника президента. Я просто не встигаю.

Емоції ділові просто. Вираз обличчя – діловий. Тому що зразу в рази збільшилася кількість зобов’язань і вимог до мене. Тому не пов’язую це жодним чином. Повторюю, я сама відмовилася.

– Кажуть, президент любить працювати ночами. Ви тепер будете цілодобово на роботі, вночі в Адміністрації, вдень – в Верховній Раді?

– Час такий зараз в країні, ми не вибираємо, під кого підлаштовуватись, ми вибираємо єдине підлаштування – під країну. Вимагає країна на сьогоднішній день працювати цілодобово – будемо працювати цілодобово. Я вчора прийшла додому о десятій-пів на одинадцяту ночі. Луценко прийшов о другій ночі. Президент, я знаю, пізніше ще вийшов з Адміністрації президента. Така ситуація, нема коли спати. У владу сьогодні прийти не престижно. У владу прийти – значить, себе підставити під критику, під удар. Люди розчаровані, як правило. Але ми не вибираємо часи, коли робити.

Треба буде вночі, то я – «сова», я – готова.

– Чи обговорювали ви вдома ситуацію щодо того, що зараз колишні очільники ГПУ Олег Махніцький і Віктор Шокін збираються повернутися у крісло, яке займає ваш чоловік – Юрій Луценко?

– Нам є, про що говорити. В сім’ї ми говоримо про сім’ю. А обговорювати чиїсь бажання, фантазії? Нехай люди собі фантазують. Хай роблять свою якусь придуману роботу.

Нема часу на таке. В нас є , що робити.

– Як ви відчуваєте, чи готують зараз дочасні вибори? Маємо якісь кадрові ротації, внутрішньополітичні, з БПП сьогодні депутат Владислав Голуб вийшов.

– Не думаю, що це пов’язано з перевиборами. Я думаю, ми проходимо пік депутатської роботи. На такому піку дуже часто ті депутати, які заходять в перший раз в парламент, дуже часто відчувають розчарування якесь. Десь вважають, що їхнє питання якесь недостатньо підняте, висвітлене – у мене таке було в попередній каденції.

Депутати – фактично це зріз суспільства, вони відчувають десь тиск людей, які їх обрали. Це пов’язано, можливо, з недостатнім самозадоволенням  від реалізації своїх можливостей як народного депутата.

Президент неодноразово заявляв, що ми не подаруємо нашим опонентам і ворогам можливість розбалансувати країну. Хай цей корпус депутатський, який зайшов, виконає своє завдання, яке він ставив.

Нагадую, Коаліція складалася з п’яти депутатських фракцій. Ми підписували всі ці реформи і зобов’язання про те, що ми їх будемо виконувати. А тоді, коли пішли вже непопулярні реформи – то легше всього втекти в опозицію і критикувати збоку. Працювати завжди важко.

Не думаю, що це підготовка до виборів. Це просто пік, половина депутатської роботи.

– Зараз, у facebook приміром, є неприємні для вас коментарі. Кажуть, що ви є дружиною Юрія Луценка, з кухаркою порівнюють, мовляв, кухарки тепер будуть керувати країною. Як ви ставитеся до таких зауважень?

– Я би оцінювала з точки зору освіти, досвіду роботи, того, як я себе показала як політик – чи є державницька позиція чи ні.

В мене дві вищих освіти. Перша освіта – прикладна математика, Львівська політехніка. Друга освіта – фінанси і аудит, банківська справа. І третя освіта – підготовка кадрового резерву при Адміністрації президента, Академія вищого управлінського складу.

У мене є всі три дипломи, в мене вони не губилися, не втрачалися, мені їх не приносили. Я чесно відучилася. Тобто я отримала фактично три освіти.

Я жодного дня не сиділа, не куховарила. Я пропрацювала більше 8 років в Антимонопольному комітеті, у відділі досліджень і розслідувань. Я знаю, що таке монополія, що таке рішення влади, що таке конкурентне середовище.

Я пропрацювала 10 років у бізнесі. Я знаю, як важко бізнесу працювати, я його робила.

Жодного дня не лінувалася. Я навіть в декреті відсиділа менше, ніж потрібно було – я йшла працювати. Я працювала в страховій компанії. В мене величезний досвід роботи. В мене вже достатній досвід. Вже друга каденція роботи в Верховні Раді. Я вмію працювати з законами. Я вмію працювати в команді. Я вмію відстоювати свою думку. Тому я вважаю, що ці коментарі – це лише заздрощі.