Що лякає українських фермерів більше, ніж коронавірус та карантин

Аграрії ще ніколи так не чекали дощів, як зараз. 2020 рік виявився для них справжнім випробуванням. Що відбувається на півдні України, і якими можуть бути наслідки аномальної погоди для країни?

Американські фермери були змушені знищити мільйони тонн швидкопсувних фруктів та овочів через карантин і зупинку роботи ресторанів. Відповідні кадри облетіли весь світ. Українські агровиробники також підраховують збитки через закриття ринків: тонни продукції продані за безцінь або гниють.

Утім, для фермерів в Україні це не єдина проблема. Крім карантину, вони зіткнулися з нечуваною посухою та іншими екстремальними змінами погодних умов.

Великих втрат зазнали виробники зерна і фермери, які вирощують фрукти та овочі. Найбільше не пощастило агровиробникам на півдні і сході України – Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської та Запорізької областей.

Мінекономіки вже переглянуло прогноз урожаю зернових культур на 2020 рік: тепер замість прогнозованих у лютому 65-70 млн тонн вже очікується лише 63-65 млн тонн.

Звісно, прогнози – справа невдячна, протягом року залежно від погоди їх переглядатимуть, проте повторити рекорд урожаю 2019 року – 75,1 млн тонн – у 2020 році навряд чи вийде.

Як відомо, Україна споживає чверть свого врожаю, решту – експортує. З початку 2019-2020 маркетингового року (червень 2019 року – липень 2020 року) країна експортувала понад 50 млн тонн зерна.