Сергій Фурса: Найгуманніший Печерський суд у світі. Що з ним робити?

Влада не хоче антикорупційний суд. І їх можна зрозуміти. Навіщо ж створювати суд, який може тебе посадити

Є просте рішення. Спалити цей суд нафіг. Приємно, але не вирішує проблему. На короткий період всі інші суди стануть не лояльними до корупціонерів, але потім страх зникне, а жадібність повернеться. Або повернеться адміністративна вертикаль. І те й інше не дозволить саджати корупціонерів в довгостроковій перспективі. І не буде запобігати корупції страхом від посадки. Без цього страху корупція не зменшитися.

Є складне рішення. Антикорупційний суд. Окремий і незалежний. Де судді набираються під контролем держдепу. Як з НАБУ. Це складно. Це не швидко. Але зате вирішує проблему фундаментально.

Влада не хоче антикорупційний суд. І їх можна зрозуміти. Навіщо ж створювати суд, який може тебе посадити. У Бразилії вже зробили і самі потім постраждали. Дурних нема. Ось НАБУ вже змусили зробити, скориставшись сильною залежністю від МВФ в 2014-2015 рр. Тепер страждають. На думку влади – дарма страждають. Другий раз вони не дозволять. Поки знову залежність не стане сильною.

Тому влада може пропонувати тільки «спалити відьму». Що, правда, не дуже комільфо. Для представників влади. Але подобається публіці. Особливо маргіналам. Але суспільству розумніше шукати інший вихід. Справжнє рішення проблеми. І не йти на поводу у корупціонерів, які грають на темній стороні, яка є у будь-якої людини. Навіть світлої.

Адже всім приємно було б побачити, як горить Печерський суд (або як горить «відьма»). Багато хто б ще й дрова приніс. І бензину підлили б. Але це емоції. А ми повинні бути раціональними. І хотіти не помсти, а довгострокового вирішення проблеми. Яка принесе з собою і помсту. Адже будь-який чесний антикорупційний суддя швидко відправить за грати весь склад Печерського суду. А так, якщо суд спалити, то бідні судді викличуть співчуття. Героями стануть. Постраждали за правду.