СБУ виявила схему заволодіння сотнями гектарів землі в Києві на 800 мільйонів

Служба безпеки України викрила факт незаконного заволодіння сотнями гектарів земель столичної громади за сприяння колишнього керівництва Головного управління Госгеокадастра в Києві і ряду комунальних підприємств, що завдало громаді збитків на суму майже 800 млн грн. Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ

За версією слідства, вищевказані посадові особи в 2016-2019 роках сприяли незаконному виведенню земельних ділянок в Оболонському, Деснянському та Дарницькому районах Києва загальною площею 377 гектарів з комунальної власності.

“За попередньою інформацією, ділянки нелегально переоформили в користування на фізичних осіб для подальшого перепродажу під забудову. Завдяки оперативному реагуванню співробітників СБУ організатори угоди не встигли перевести більшість ділянок у власність підставних осіб”, – сказано в повідомленні.

В рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу проведено ряд обшуків в приміщеннях державних установ і за адресами проживання фігурантів справи.

“Під час слідчих дій правоохоронці вилучили документацію, яка стала підставою для незаконної перереєстрації ділянок, електронні носії інформації, які містять важливу інформацію для досудового розслідування. Триває експертиза для встановлення повного розміру заподіяної державі шкоди через протиправну діяльність посадових осіб. Наразі вживаються процесуальні заходи для повернення незаконно відчужених земельних ділянок у власність громади Києва “, – повідомляє СБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *