СБУ “накрила” хакерів, які викрадали гроші з банківських рахунків

Співробітники СБУ припинили діяльність міжнародного хакерського угруповання, яке спеціалізувалося на викраденні та легалізації коштів, знятих з рахунків клієнтів банківських установ з понад 20 країн світу.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що ділки за допомогою спеціального програмного забезпечення отримували доступ до персональних даних юросіб банків з країн ЄС, Південної Азії та пост-радянського простору.

“Потім вони формували у банківських системах фальшиві платіжні документи та виводили гроші з рахунків комерсантів”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, легалізація вкрадених коштів відбувалася через низку фіктивних фінансових операцій із фірмами-посередниками, частина з яких була підконтрольна російським спецслужбам.

СБУ "накрила" хакерів, які викрадали гроші з банківських рахунків

“Кожен з учасників оборудки отримував обумовлений відсоток від суми викрадених коштів”, – повідомляє СБУ.

Як зазначається, під час слідчих дій за місцями проживання учасників угруповання у Києві, Чернівцях, Одесі та Вознесенську правоохоронці вилучили документацію, що підтверджує факти підроблення банківських гарантій та незаконне перерахування коштів через популярні банківські системи.

Співробітники спецслужби затримали організатора угруповання – громадянина однієї з країн Близького Сходу та спільника, який безпосередньо відповідав за технічне забезпечення оборудки.

СБУ "накрила" хакерів, які викрадали гроші з банківських рахунків

“Наразі проводиться експертиза для підтвердження факту несанкціонованого втручання в роботу міжнародних електронних банківських систем, відповідні повідомлення надіслані дружнім іноземним партнерам”, – заявили у прес-службі.

“Організатору та двом фігурантам справи оголошено про підозру за ч. 2 ст. 200 КК. Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до кримінальної відповідальності всіх членів організованого угруповання та їх іноземних спільників”, – повідомили в СБУ.

СБУ "накрила" хакерів, які викрадали гроші з банківських рахунків

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *