«Розвод на бабло»: в мережі вибухнув скандал через збір грошей на шкільні щоденники

В Обухові (Київська область) в одній із шкіл керівництво зажадало від батьків здати по 50 грн з кожного на щоденники учням. Батьки обурюються, оскільки не впевнені, що щоденник коштує 50 грн. Є підозри, що частина грошей керівництво школи використовує для нецільових витрат, а аж ніяк не на щоденники. Більше того, в минулому році батьки Обухівської школи теж здавали гроші на щоденники і ці щоденники виявилися жахливими по дизайну, хоча керівництво школи обіцяло, що будуть гарними.

Про це в Мережі повідомила мама школяра Тетяна Гуменюк.

«В Обухівській школі номер 5 збирають по 50 грн готівкою на стилізовані шкільні щоденники. Чеків не видають! Яка їхня реальна вартість – невідомо! І хто отримує відкат за замовлення більше 1500 щоденників на школу? Як буде виглядати щоденник – ніхто не знає. Їх отримають діти з 1 вересня. І цей сюрприз триває вже кілька років. Ті щоденники, які ми купували в минулому році, ледь пережили перше півріччя, розповзлися. Колір однаковий, темно-синій у всіх, діти плутають. Яка фірма виробляє і хто саме замовляє їх – таємниця, покрита мороком. Яка справжня вартість у них? Де нарешті чек і сертифікат якості?

На сайті Управління Освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради є Наказ “Про заборону збору коштів з батьків загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста”.

У наказі є ось такі пункти, які постійно порушуються деякими недоброчесними працівниками шкіл:

1.Заборонити збір коштів керівниками і педагогічними працівниками з батьків учнів (вихованців) загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста на проведення ремонтів, утримання навчальних закладів, подарунки навчальним закладам та педагогічним працівникам.

2. Заборонити втручання керівників навчальних закладів, педагогічних працівників в діяльність благодійних фондів та опікунських рад.

3.3. Не допускати вимагання (ініціювання) збору коштів від батьків учнів, встановлення обов’язкових одноразових регулярних внесків від батьків учнів (вихованців), які не передбачені статутом установи, нормативно-правовими актами тощо.

3.4. Приймати і використовувати благодійні внески та спонсорську допомогу виключно на добровільних засадах відповідно до Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” та Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури , науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування.

Тоді як назвати збір готівки з батьків в навчальних закладах? Куди звертатися, якщо не надають звіти про використані кошти, які були здані на щоденники, охорону, жилетки? Благодійний Фонд Турбота нашої школи, Обухівського НПК номер 5 зареєстровано 26 березня 2019 То як назвати діяльність осіб, які виклали звіти на сайті школи про отримані та витрачені кошти за 2017 – 2019? Звіти тут http://obukhiv-school5.edukit.kiev.ua/…/koshti_otrimani_z_…/», – написала вона.

І закликала батьків не здавати гроші на шкільне приладдя.
«Дорогі матусі й татусі, якщо ви дбаєте про своїх дітей, ПЕРЕСТАНЬТЕ ПІДТРИМУВАТИ КОРУПЦІЮ І ШАХРАЙСТВО в школах, будь ласка. У цій країні ще жити нашим дітям! Подумайте, яке майбутнє їх чекає. Будьте ввічливими! Скажіть ні корупції та здирництва !!! Будьте сильними заради наших діточок», – додала вона.

Інші батьки відреагували на пост. Одні заявили, що завжди здавали гроші на вимогу керівництва школи і це вже свого роду традиція. Інші кажуть, що потрібно припиняти здавати гроші, якщо ця ідея про збори або побори належить керівництву школи.

Надія Прийдун: «Таня ви молодець. У нас ситуація важче. Ніяк управління освіти не реагує».

 Надія Прийдун: «Я протягом останніх двох місяців веду інформаційну війну. Мої пости про побори набрали в Обухівських групах купу позитивних і негативних відгуків. Мене звинувачують в змові проти влади і проплачені. Але нехай … чим більше говорять, тим швидше буде реакція;)».
: «Не купуйте. Не знаю, що мене може змусити це робити».

о: «А ми завжди, всім ліцеєм закуповуємо дітям щоденники. Вони набагато кращі тих, що продають, з корисною інформацією як для учнів так і для батьків».Тетяна Гуменюк Вікторія Бондаренко: «Теж з емблемою та інформацією про навчальний заклад? Або якісь звичайні?».

 : «З емблемою і інформацією про ліцей, з фотографіями дітей з життя ліцею, навіть є зразок записки якщо ваша дитина відсутня».

Алена Соколова: «Наша гімназія у Вінниці теж закуповує з фото школи, гімном і статутом школи. Гарна якість. Купувати не примушують. Можна купити і користуватися будь-яким щоденником».

 Алена Соколова: «А чеки дають? Уявіть що в нашій школі 1700 учнів. Замовляють 1700 примірників за 50 грн, в будь-якому випадку замовник отримує бонус грошовий. Тому що він реально виручає друкарню, таке круте замовлення. Гроші готівкою без надання чека. Ми не знаємо його справжню вартість».

Елена Федченко : «Тоді краще вважати зошити з друкованою основою і раціональність їх використання;)».

Nadia Vashchuk: «Це все розведення на бабло».

Juliya Lito: «Є два варіанти – 1) поскаржитися до відділу освіти за бізнес такий. 2) просто нічого не нести і не купувати. Не хочете? Не треба! Це ваші гроші і ваш щоденник буде. Спасибі, не треба, самі купимо. Або можна і те й інше зробити».

Анна Очеретянко: «Наша школа (Київ) теж закуповує. Здали на покупку на наступний  рік для всього класу, однакові. Подивлюсь на якість і подумаю, як бути з цими щоденниками далі».

Раніше повідомлялося, що черговий випадок з насильницьким збором грошей стався в столичній школі. Одній з мам учнів представник школи повідомив  про те, що на якомусь зібранні, на якому її нібито не було, вирішили збирати по 1000 гривень на ремонт. Жінка здивувалася і відмовилася це робити. Її почали ображати і, по суті, вимагати гроші.

Раніше стало відомо, скільки в 2018-2019 навчальному році з бюджету Києва витратять на навчання одного школяра. Про це повідомляв мер Києва В.Кличко

“Держава нам виділила 69,6 млн грн. Місто ж повинно було знайти решту 30 відсотків. Ми виділили на втілення цієї концепції безпрецедентну суму – понад 150 млн гривень. Відповідно, в середньому в місті на кожного першокласника – по 6,3 тисячі гривень” , – додав сказав він. Віталій Кличко додав, що щорічно бюджет освітньої галузі збільшується приблизно на 26%. Так, в 2018 році на освіту з бюджету міста було виділено 13 млрд грн, це майже на 2,7 млрд грн більше (або на чверть), ніж в 2017 році.

Так, на підготовку до нового навчального року та осінньо-зимового періоду в цьому році з бюджету міста виділили 1,8 млрд грн.