Родина екс-генпрокурора Пшонки перевезла свій ювелірний бізнес до анексованого Криму – «Схеми»

Родина колишнього генерального прокурора часів президентства Віктора Януковича – Віктора Пшонки вивезла свій ювелірний бізнес із міста Краматорськ до Криму після анексії українського півострова Росією. Про це йдеться у розслідуванні «Золото Пшонки» програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA:Перший».

Журналісти з’ясували, що восени 2014 року в Севастополі відкрилося ювелірне підприємство ТОВ «Ювелірний завод «Золотий стандарт».

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб Росії, його засновником є Євгенія Фріга (Бурова) – дружина Михайла Бурова. Останній був помічником колишнього народного депутата України Артема Пшонки – сина Віктора Пшонки. Саме на Бурова був оформлений ювелірний бізнес родини Пшонок у Краматорську до Революції гідності та до анексії Криму, йдеться в розслідуванні.

Структура ювелірного бізнесу, пов'язаного з Пшонкою, у Севастополі в Криму

Структура ювелірного бізнесу, пов’язаного з Пшонкою, у Севастополі в Криму

В окупованому Криму підприємство з орбіти Пшонки розташувалося у Севастополі.

Ювелірний завод з орбіти екс-генпрокурора Пшонки у Севастополі в Криму

Ювелірний завод з орбіти екс-генпрокурора Пшонки у Севастополі в Криму

Так, за часів президентства Віктора Януковича родина Пшонки контролювала декілька ювелірних підприємств у Краматорську Донецької області: «Укрзолото», «Золото» та «Бомонд преміум». Особисто Віктор і Артем Пшонка їхніми власниками не були. Засновниками ТОВ «Торговий дім Укрзолото» виступали кілька осіб, серед яких Михайло Буров – помічник депутата Артема Пшонки. Одним із засновників інших двох підприємств – ТОВ «Ювелірний завод «Золото» і ТОВ «Краматорська ювелірна фабрика «Укрзолото» був Ігор Косарєв – ще один помічник Артема Пшонки. А ювелірною фірмою «Бомонд Преміум» керував Юрій Кононов, який до цього працював в «Укрзолоті».

Побувавши в Краматорську, журналісти «Схем» виявили, що воєнні дії на Донбасі змусили багатьох місцевих ювелірів закрити виробництво і вивезти обладнання в інші регіони. Не став винятком і бізнес родини Пшонки. За місцем реєстрації фірми «Бомонд Преміум» розповіли, що ювелірного заводу там уже немає.

А місцеві ювеліри зазначили, що обладнання з краматорських ювелірних заводів родини Пшонки було вивезено до Криму.

Востаннє Віктор Пшонка з’являвся на публіці 13 квітня 2014 року у Ростов-на-Дону, де він давав прес-конференцію разом із колишнім президентом Віктором Януковичем та екс-міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком.

Після втечі з України та цієї прес-конференції Пшонка жодного разу не коментував обвинувачення Генпрокуратури України, яка за цей час уже навіть зупинила одне з кримінальних проваджень щодо нього.

У Генпрокуратурі журналістам «Схем» розповіли, що Віктору Пшонці повідомлено про підозру у вчиненні злочинів та оголошено у розшук. Але кримінальне провадження щодо розкрадання 69 мільйонів гривень, виділених для ремонту приміщень ГПУ, зупинене, оскільки підозрюваний переховується від органів слідства та суду, а його місцезнаходження невідоме. «Решта епізодів злочинної діяльності Пшонки розслідується», – йдеться у листі Генеральної прокуратури на запит програми «Схеми».