Разумков анонсував новий виборчий кодекс з відкритими списками

У Верховній Раді підготують новий варіант Виборчого кодексу, який закріпить пропорційну систему з відритими списками.

Джерело: коментар спікера Ради Дмитра Разумкова у парламенті.

Разумков: “У будь-якому випадку буде новий варіант: або доопрацьований минулий, або новий Виборчий кодекс. Бо з одного боку треба зробити якісний документ, якісний закон, по якому після цього можна буде проводити нормальні вибори в Україні, але – на це піде деякий час. Тому говорити, що це буде скоро – не дуже коректно”.

“Ця дискусія на часі, бо наступні вибори починаються після того, як закінчуються попередні, тому займатися підготовкою закону треба завчасно”.

На запитання, чи буде в новому законі закладатися пропорційна система з відкритими списками, Разумков сказав: “Думаю, що так”. Він додав, що згідно з останніми опитуваннями, 66% людей хочуть, щоб вибори були саме за пропорційною системою.

Водночас спікер Ради не зміг відповісти, чи новий Виборчий кодекс з’явиться до Нового року. Він висловив сподівання, що це буде зроблено якомога швидше, але швидкість не вплине на якість.

Нагадаємо, що 13 вересня президент Володимир Зеленський ветував Виборчий кодекс.

Передісторія:

  • 11 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки.
  • За проект закону №3112-1 проголосували 230 нардепів, з необхідних 226.
  • 27 серпня спікер ВР 8 скликання Андрій Парубій підписав Виборчий кодекс, який передбачає відкриті списки. Того ж дня кодекс було направлено на підпис президенту України.
  • Документ авторства Андрія Парубія, Олександра Черненка та Леоніда Ємця пройшов перше читання 7 листопада 2017 року.
  • Нові положення Кодексу передбачають застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування (“відкриті” списки кандидатів), з запровадженням регіональних виборчих округів.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *