ПриватБанк несподівано подав на Коломойського в новий суд

ПриватБанк подав позов у Канцелярський суд штату Делавер (Delaware Chancery Court, США) проти колишнього власника фінустанови Ігоря Коломойського, а також компаній, які з ним пов’язані.

Згідно з інформацією на сайті суду, цивільний позов був поданий 21 травня. Будь-яка інформація про терміни його розгляду на сайті поки що відсутня.

Зазначається, що банк звинувачує олігарха у відмиванні мільярдів за допомогою компанії штату Делавер.

Ресурс Law360 стверджує, що серед відповідачів також другий найбільший екс-власник банку Геннадій Боголюбов і їхні інвестиційні компанії, а звинувачення стосуються можливого відмивання мільярдів доларів через Делаверські shell-компанії, які купували підприємства і комерційну нерухомість у США.

Згідно з публікацією Law360, у позові також фігурують три “агента” цієї схеми – Мордехай Корф (Mordechai Korf), Хаїм Шохет (Chaim Schochet) і Уріель Цві Лабер (Uriel Tzvi Laber) і близько 20 компаній, зареєстрованих в штаті Делавер.

У своїй заяві ПриватБанк заявив про мільярдні збитки. За його даними, відповідачі використовували кошти для скупки цінної нерухомості в Огайо і ще в понад дюжині штатів, зокрема в Техасі, Флориді і Кентуккі, вказує юридичний ресурс. Гроші пішли на придбання “стратегічно важливих” підприємств з виробництва сталі і феросплавів, розташованих в штатах Огайо, Мічиган, Західна Вірджинія і Кентуккі, а значні інвестиції в комерційну нерухомість були також зроблені в таких місцях, як Даллас і Клівленд, стверджується в позові.

 За даними Law360, ПриватБанк звинувачує всіх причетних у несправедливому збагаченні, шахрайських переказах, цивільній змові і alter-ego liability (т.зв. питання “корпоративної вуалі”. – Ред.).
 ПриватБанк представлений в суді юристами з Abrams&Bayliss LLP і Quinn Emanuel Urquhart&Sullivan LLP.

За даними джерела “Дзеркала тижня”, у четвер, 23 травня, представник посольства США повинен зустрітися з правлінням Приватбанку в Дніпрі.

 Нагадаємо, що 21 грудня 2016 року ПриватБанк перейшов у держвласність. Держава отримала 100% у його капіталі, фінустанову докапіталізували на суму 116,8 млрд гривень. У кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудиторакомпанії EY.

Як повідомлялося раніше, міжнародне детективне агентство Kroll встановило, що ПриватБанк був об’єктом масштабних шахрайських дій, а це призвело до заподіяння фінустанові збитків щонайменше на 5,5 млрд доларів.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов у Високий суд Лондона на Коломойського, Боголюбова, а також компанії Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які, ймовірно, належить їм.

У цей же період Високий суд Лондона виніс постанову про арешт активів колишніх акціонерів ПриватБанку в усьому світі. Суд водночас зобов’язав Коломойського розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, котрі безпосередньо беруть участь у розгляді справи. Відповідне рішення ухвалили на підставі наданих доказів щодо виведення з українського банку 2 млрд доларів.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував націоналізацію ПриватБанку. Так, він задовольнив позов екс-власника фінустанови Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету міністрів.