Провал антикорупційної перевірки: в чому провина Гройсмана?

Через три місяці після закінчення е-декларування НАЗК не перевірено жодної декларації чиновників, що може свідчити про умисне саботажі. Про це йдеться в статті на порталі Politeka.

Експерти відзначають, що НАЗК створило всі умови, щоб затягнути до нескінченності перевірку декларацій чиновників на предмет корупції. В першу чергу вина за такий стан справ лежить на самому відомстві, яке вибиралося за непрозорою процедурою. Однак і в керівництві уряду не поспішають робити висновки.

«Обидва – і НАЗК, і Міністерство юстиції – є підконтрольними органами главі Кабміну, – пояснює координатор Коаліції«Декларації під контролем»Олександра Дрік. – Прем’єр-міністр же каже, що електронне декларування – це вище антикорупційне досягнення року, але при цьому не прискорює прийняття порядку проведення перевірок цих декларацій. Отже, це – або команда зверху блокувати і затягувати це твердження, або відтягування часу для внесення змін до законодавства, яке спустошить сенс цих перевірок».

Експерти вважають, що затягування з перевірками може мати конкретну мету – захистити чиновників від кримінального переслідування. Справа в тому, що у злочину «незаконне збагачення» є термін давності – три роки. Якщо за цей час не буде доведена незаконність походження майна і стану чиновника, воно автоматично стає законним і будь-яке провадження по ньому буде неможливим.