Прем’єр анонсував кредити для бізнесу під 0%, з погашенням через рік

Кабінет міністрів прийняв рішення щодо надання “кредитних канікул” для малого та мікробізнесу, що передбачають надання кредитів під 0%, з терміном погашення тіла кредита через рік, основна умова для підприємців – збереження не менше 80% робочих місць. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

“Мінекономіки та Мінфін запропонували ряд програм по кредитній підтримці малого та -мікро бізнесу, які будуть полягати у видачі нових кредитів і рефінансуванню діючих кредитів з нульовою ставкою та погашенням тіла кредита через рік, фактично – це так звані кредитні канікули”, – повідомляє Шмигаль.

За словам прем’єра інструментом втілення ініціативи стане програма “Доступні кредити 5-7-9%”.

“Сьогодні ці відсотки не актуальні, оскільки практично ми будемо пропонувати нульову ставку кредитування по рефінансованим кредитам, які вже є. А також видавати нові кредити, як для поповнення оборотних коштів, так і на інвестиційні цілі

Основна умова – збереження не менше 80% робочих місць в малому та мікробізнесу”, – резюмує Шмигаль.

“Суть оновлення програми в тому, що мікро- і малий бізнес зможе щодо своїх існуючих кредитів (по програмі 5-7-9% – ЕП) звернутися в банк і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%”, – прокоментував зміни міністр економіки Петрашко.

Він пояснив на прикладі, що якщо в підприємства є 500 тис. грн кредиту, то звернувшись в банк і отримавши допомогу за цією програмою від держави, підприємство протягом року буде сплачувати 0%.

“Ми вважаємо, це буде суттєва допомога підприємствам, які зараз найбільше потребують допомоги. Ця програма буде стосуватися ММП, і єдиною умовою є збереження робочих місць”, – наголосив міністр.

Відповідно до рішення уряду максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики включили:

  • придбання нежитлової нерухомості;
  • придбання об’єктів права інтелектуальної власності;
  • фінансування оборотного капіталу;
  • інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

Також програма розширена і на можливості кредитування задля рефінансування існуючих заборгованостей. Умовами для отримання саме такої позики є:

  • збереження не менше 60% фонду оплату праці та 80% чисельності персоналу у порівнянні зі станом на 1 березня 2020 року;
  • розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро;
  • відсутність станом на 1 березня 2020 року недіючих кредитів (NPL).

Нагадуємо:

Кабінет міністрів розширив державну програму “Доступні кредити 5-7-9%” на бізнес із річним доходом у 100 млн грн, тоді як раніше відповідна сума обмежувалася 50 млн грн.

Уряд разом із НБУ та банками доопрацьовують державну програму “Доступні кредити 5-7-9%”, щоб розширити її дію на той бізнес, який вже має кредити.