Працівники Антимонопольного комітету одержували премії в розмірі до 880% від окладу – Рахункова палата

Недоліки в роботі Антимонопольного комітету України (АМКУ) мають систематичний характер і є наслідком порушення вимог законодавства, заявили в Рахунковій палаті.

Антимонопольний комітет України у 2017 році неефективно використав кошти державного бюджету, ідеться в заяві Рахункової палати за підсумками аудиту АМКУ.

У Рахунковій палаті вважають, що в Антимонопольному комітеті необґрунтовано завищували розмір премій працівникам апарату АМКУ та державним уповноваженим.

“Премії працівникам встановлювали не за їхній особистий внесок у результати діяльності АМКУ чи за виконані додаткові обсяги робіт, а фактично як доплата у фіксованому розмірі, визначеному керівництвом. Як наслідок, при посадовому окладі 2912 грн середня заробітна плата, зокрема провідного консультанта, становила 23,2 тис. грн за рахунок встановлення премії в середньому на рівні 15,5 тис. грн на місяць“, – заявили в Рахунковій палаті.

У заяві підкреслюють, що розмір премій для деяких уповноважених становив від 30 до 880% від посадового окладу.

Також Рахункова палата вважає неефективним використання державних коштів Центром комплексних досліджень із питань антимонопольної політики, який підпорядковано АМКУ.

“Протягом останніх 10 років результативність діяльності центру тільки погіршується. Персоналом він не укомплектований, незважаючи на це, за трудовими угодами до виконання досліджень залучалися сторонні особи“, – зазначили у Рахунковій палаті, запропонувавши ліквідувати центр.

У заяві йдеться, що недоліки в роботі Антимонопольного комітету мають “системний характер і стали наслідком недотримання вимог чинного законодавства та неефективного управління коштами державного бюджету“. Рахункова палата рекомендувала АМКУ “вдосконалити планування витрат на забезпечення своєї діяльності та положення про преміювання співробітників“.