Пожежі в Чорнобильській зоні: двом особам вручили підозри у підпалі

Поліція Київської області вручила двом людям підозри у причетності до підпалів у Чорнобильській зоні відчуження, де пожежі гасили 10 днів. Про це повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко в ефірі hromadske

Артем Шевченко: “Двом особам повідомили про підозру в тому, що вони причетні до підпалів у зоні відчуження, що на думку слідства могло спричинити такі масштабні пожежі. Слідство триває. Вони не затримані”.

 Один із підозрюваних — місцевий житель села Рагівка на кордоні Житомирської та Київської областей.

Крім того, підозрювані пояснюють, що вони підпалювали ненавмисно, з побутових причин, каже речник.

Нагадаємо:

Пожежі в Чорнобильській зоні відчуження тривали з 4 квітня. Рятувальники ДСНС боролися з осередками на території шести лісництв: це Корогодське, Котовське, Луб’янське, Дитятківське, Паришівське та Денисовецьке лісництва. За інформацією ДСНС, на ранок вівторка в цих районах вже не було відкритого вогню і спостерігалася здебільшого низова пожежа: тліли трав’яний настил і лісова підстилка.

Найскладнішою ситуація до останнього часу залишалася в районі населеного пункту Новий Мир (Денисовецьке лісництво), де ще вчора були зосереджені основні зусилля рятувальників.

Крім того, ще ввечері 13 квітня Держагентство з управління зоною відчуження повідомляло, що двох селах в околицях ЧАЕС спостерігалися також верхові пожежі. Це села Розсоха, куди полум’я прийшло від села Старі Соколи, та верхова пожежа в районі села Крива Гора на лівому березі Прип’яті.

Загальну площу пожеж у Чорнобильській зоні рятувальники не називали, хоча ще недавно констатували складність ситуації.

До того, як прийшли дощі, пожежникам та рятувальникам вдалося впоратися з вогнем на території Котовського лісництва, локалізувати осередки вогню між ставком-охолоджувачем ЧАЕС та річкою Прип’ять і зупинити полум’я, яке дійшло до відкритого розподільчого пристрою ЧАЕС.

Загалом на території зони відчуження боролися з вогнем понад 400 осіб і майже сотня одиниць техніки. Три літаки й три гелікоптери здійснили вже сотні вильотів та скинули понад 460 тонн води.

Загрози для ЧАЕС, сховищ відпрацьованого палива та інших об’єктів ризику немає, запевняють рятувальники. У ДСНС також заявляють про нормальний радіаційний фон у Києві та Київській області, який не перевищує «природних фонових значень» (Київ — 0,012 мР / год, Київська область — у межах 0,011 мР / год при допустимому фоні 0,05 мР/год).