Посадові особи “Житомирського бронетанкового заводу” викрали 24 млн грн бюджетних коштів – слідство

Не гребували посадові особи даного держпідприємства і банальним злодійством.

В ході слідчих дій, які вели військові прокурори, лише по одному епізоду справи було встановлено, що посадовими особами ДП “Житомирський бронетанковий завод” викрадено 24 млн грн бюджетних коштів. Про це пише в своїй статті для ZN.UA Дмитро Менделєєв, відзначаючи, що підприємству ці гроші були перераховані для виконання оборонного замовлення.

Як пише автор, не гребували посадові особи даного держпідприємства і банальним злодійством. Слідчим національної поліції в Житомирській області вдалося встановити, що в жовтні 2014 році директором заводу було прийнято рішення вилучити з недоторканних запасів мобілізаційного резерву 20 двигунів для бронетехніки УТД-20, які були незабаром вивезені в невідомому напрямку з території заводу. Державним аудитом Держфінінспекції було встановлено, що збитки становлять майже 7 млн грн, наголошується в статті. Як пояснив під час розслідування директор, ці двигуни нібито належали ТОВ “НВК” Техімпекс “.” Так, саме тому підприємству з села Засупоївка в 100 км від столиці, яке було власником найбільшого приватного арсеналу бойової техніки і зброї (Див. “Збройні барони українського штибу “, ZN.UA, №41, 2013), які за різними схемами виводилися з армії і продавалися на внутрішньому ринку, а потім знову перепродувалися через державних посередників за кордон”, – зазначає Менделєєв. за його інформацією, двигуни для бронетехніки фігурують і в кримінальному провадженні військової прокуратури Західного регіону, відкритому за фактом поставки ДП “Львівський бронетанковий завод” Міноборони 40 російських двигунів в-46-6 для Міноборони.

Як виявилося, в наприкінці 2015 р Міноборони перерахувало “Львівському бронетанковому заводу” 28,5 млн грн. бюджетних коштів за зазначені двигуни та інші комплектуючі до бронетехніки. В ході цієї операції службові особи військової частини підписали акти прийому на баланс згаданого майна без наявності самих виробів, а також без відповідної технічної документації, паспортів заводу виробника і, природно, без перевірки їх технічного стану з огляду на фізичну відсутність двигунів. Як вдалося встановити слідчим, пише Менделєєв, ці самі двигуни були придбані “Львівським бронетанковим заводом” в 2010 р у Міноборони через одного з державних посередників як зайве військове майно за 40 тис. Грн за штуку. На момент придбання двигуни вже пройшли капремонт, їм була привласнена друга категорія, з якою вони і увійшли до переліку надлишкового майна. Ключовим аспектом у свіжій угоді була та обставина, що в 2015 р Ці ж двигуни – “В-46-6” – були викуплені Міністерством “назад” за ціною, в середньому, в 10-15 разів перевищує суму їх продажу в 2010- м, і вже як нові вироби. “Для необізнаних в цій кухні поясню, що для ремонту і модернізації військове майно, на відміну від зайвого, не продається, а за відповідним договором передається підприємствам для проведення подібних робіт”, – зазначає автор статті.

“Цілком очевидно, що в ході розслідування необхідно буде встановити, хто з посадових і службових осіб Центрального бронетанкового управління Збройних сил брав в 2010 р рішення про внесення цих виробів в перелік надлишкового майна для його реалізації, а також, хто брав в 2015 р рішення про необхідність закупівлі тих же двигунів, перетворивши їх в нові, будучи обізнаним в тому, що виробляються вони тільки російськими підприємствами “, – йдеться в матеріалі. Менделєєв відзначає, що викладені факти не є таємницею слідства і базуються на матеріалах кримінальних проваджень (реквізитами яких має в своєму розпорядженні ZN.UA) з різних відомств – СБУ, Національної поліції, фіскальної служби, прокуратури і МВС – практично з усіх регіонів України.

Нагадаємо, за даними податківців, прокуратури, поліції і СБУ, послугами конвертаторів коштів на сьогоднішній день користувалися понад 30 підприємств ДК “Укроборонпром”, а тіньовикам від оборонки слідчі органи інкримінують майже 300 млн грн викрадених бюджетних коштів.