ПЛОТНІКОВ РОЗПОВІВ, КОЛИ В УКРАЇНІ СТАБІЛІЗУЄТЬСЯ ЕКОНОМІЧНА СИТУАЦІЯ

Економічна ситуація в Україні стабілізується після того, як піде нинішня влада. Таку думку висловив заслужений економіст України, доктор економічних наук Олексій Плотніков в ефірі програми “Велика контрв’ю” з Євгеном Кисельовим.


“Влада повинна менше красти. Якщо вирішиться це питання, то вирішиться і все інше. Економічна ситуація в Україні була складною, і вона тільки посилилася. Влада думає про що завгодно, тільки не про економіку. А якщо і думає про це, то тільки в плані свого збагачення. Так що все вирішитися тоді, коли піде нинішня влада “, – заявив експерт.
При цьому, відповідаючи на питання про те, що є причиною корупції Плотніков заявив:
“Чиновники крадуть, якщо у них низька зарплата, або якщо через них проходять великі суми, а вони не впевнені, що отримають свої гроші … Якщо суспільство налаштоване на те, що корупція – це зло, то так воно і буде. Але якщо суспільство не налаштоване з цим боротися, то ми будемо мати те, що зараз відбувається в Україні “.
Також експерт висловив думку, що в Україні потрібно відокремлювати бізнес від влади, що, в свою чергу, допоможе побороти кланово-олігархічну систему, яка в даний час склалася в країні.
Як повідомляв NewsOne, заслужений економіст України, доктор економічних наук Олексій Плотніков заявив, що чиновники в Україні думають тільки про себе і про свій стан, але ніяк не про простих громадян.

Громадяни України стали замислюватися про правдивість заяв політиків і це дуже добре,- заявив  Олексій Плотніков.
“В Україні за 25 років (незалежност) склалася своя система, така собі неоліберальна модель. Ця система працювала з року в рік. Однак вона була неефективною … Зараз же люди стали замислюватися про те, що їм нав’язують … і чи вірити  зробленим заявами. І це дуже добре “, – заявив Плотніков.
Крім того, відповідаючи на питання про доречність передачі великих держпідприємств в концесію великим міжнародним компаніям, експерт сказав:
“Це можна було робити на початку 90-х, коли були держпідприємства після розпаду СРСР. Зараз вже нічого передавати, та й не думаю, що це могло б якимось чином допомогти Україні”.