Під будинок директора газової компанії у Кривому Розі принесли шини. Скоро по всій країні?

11 листопада декілька десятків мітингувальників в Тернівському районі Кривого Рогу зібралися під будинком директора «Криворіжгазу» Віталія Колесника. Його звинувачують у зриві опалювального сезону в Кривому Розі. Вони палять дрова в бочках, а також шини, Віталія Колесника мітингувальники звинувачують у геноциді жителів Кривого Рогу.
Під високим парканом голови правління ПАТ «Криворіжгаз» зібралися десятки тепло одягнених городян. Вони принесли з собою шини, а також палять багаття, люди тримають плакати з гаслами: «Ми замерзаємо на смерть», «Колесник, тобі тепло?», «Наші діти мерзнуть». На паркан приватного будинку Віталія Колесника мітингувальники наклеїли його фото з обвинувальними написами. З будинку до мітингувальників ніхто не вийшов, але  директор встиг викликати правоохоронців, які також чергують на місці.

З 18:00 11 листопада аварійна служба газу в Кривому Розі припинила роботу. Згідно з офіційною заявою «Криворіжгазу», це сталося через тиск на підприємство. Декількома годинами раніше газівники зупинили котельню, яка повинна опалювати Саксаганський район. Обурені городяни вийшли висловити протест на вулиці. Але газівників це не зупинило.

Зараз без опалення залишаються садки, школи та лікарні, а також тисячі будинків. У навчальних закладах оголосили вимушені канікули. А гідрометцентр обіцяє мінусову температуру в найближчі дні. Якщо це станеться, то опалювальний сезон в цьому році в Кривому Розі не почнеться взагалі: труби не витримають мінуса і наслідки будуть незворотними.

Нагадаємо, 12 листопада о 9:00 під «Криворіжгаз» збираються мітингувати ветерани АТО і бійці ООС. Дії військових підтримали в об’єднанні солдатських матерів Кривого Рогу.

Під будинок директора газової компанії у Кривому Розі принесли шини. Скоро по всій країні?

Під будинок директора газової компанії у Кривому Розі принесли шини. Скоро по всій країні?

Під будинок директора газової компанії у Кривому Розі принесли шини. Скоро по всій країні?

Під будинок директора газової компанії у Кривому Розі принесли шини. Скоро по всій країні?

Під будинок директора газової компанії у Кривому Розі принесли шини. Скоро по всій країні?

Що відбувається в країні?

Сьогодні, 12 листопада,  80 000 українців в м. Сміла залишаться сам на сам з свавіллям адептів “шоколадної диктатури”. Місто готується до штучноствореної НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ. Можливо, на черзі Кривий Ріг, частина м. Кам’янське та низка інших українських міст, які опинилися в заручниках БАРИГ з НАФТОГАЗУ.

ТАКА НЕНОРМАЛЬНА СИТУАЦІЯ – ЦЕ ПРЯМИЙ НАСЛІДОК ІГНОРУВАННЯ 13 ст. Конституції України! (Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству)

ПРАВОВИЙ ЛІКБЕЗ І МОЖЛИВИЙ РОЗВИТОК ПОДІЙ

Суспільство має природне право на захист своїх прав при порушені народного суверенітету та людської гідності. Право на повстання як насильницька форма спротиву розглядається як конституційний еквівалент права на необхідну оборону, крайній засіб (ultimaratio), до якого звертаються у разі неможливості ефективно захистити свої права за допомогою інших правових механізмів, що реалізуються в умовах демократичного режиму. [3]

Найдієвішим механізмом такого захисту є відкликання влади народом. Коли не відбувається заміна влади, народ має законне право на повстання і розв’язання проблеми збройним шляхом. Організація Об’єднаних Націй визнає правомірність повстання за таких умов як :

1) наявність у державі, де відбулося повстання, тиранії і гноблення;

2) наявність у повстанців спеціальної мети у вигляді усунення тиранії і гноблення;

3) відсутність у правовій системі держави ефективних і доступних для народу правових засобів для усунення тиранії і гноблення.

ПРАВОВА ОСНОВА

Генеральна Асамблея ООН 10 грудня 1948 року проголосила Загальну декларацію прав людини, у преамбулі якої зазначила: «…Беручи до уваги, що зневажання і нехтування правами людини призвели до варварських актів, які обурюють совість людства, і що створення такого світу, в якому люди будуть мати свободу слова і переконань і будуть вільні від страху і нужди, проголошено як високе прагнення людей; і беручи до уваги, що необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення». [5]

З процитованого слідує, що право на повстання існує.

У ряді західних держав подібна форма протесту проти тиранії взагалі чітко прописана в Основному законі країни. Так у Декларації Незалежності США повстання є не просто правом, а обов’язком громадян. «Обов’язком перед Богом», — як недвозначно писав про це третій американський президент Томас Джефферсон.

В Основному законі Естонії, прийнятому в 1992 році, ч. 2 ст. 54 говорить: «Кожен громадянин Естонії має право, за відсутністю інших засобів, надавати спробам насильницького зміни конституційного ладу опір з власної ініціативи». [6]

У ст. 23 Хартії основних прав і свобод Чехії 1991 сказано: «Громадяни мають право чинити опір кожному, хто зазіхає на демократичний порядок здійснення прав людини та основних свобод, встановлений Хартією, якщо діяльність конституційних органів і дієве використання коштів, передбачених законом, виявляються неможливими».

Частина 4 ст. 20 Основного закону Німеччини свідчить: «Всі німці мають право на опір кожному, хто спробує усунути цей лад, якщо інші засоби неможливі». Ідея даного положення навіяна досвідом фашизму, що прийшов до влади законним шляхом, а потім знищив встановлений конституційний лад. [7]

Конституції Словаччини, ст. 32: «Громадяни мають право чинити опір кожному, хто зазіхає на здійснення демократичних прав і свобод людини і громадянина, передбачених цією Конституцією, якщо діяльність конституційних органів і дієве використання коштів, передбачених законом, виявляються неможливими». [8]

У ст. 3 Конституції Литви від 1992 р. зазначається, що «народ і кожен громадянин має право протидіяти будь-якому, хто насильницьким шляхом посягає на незалежність, територіальну цілісність, конституційний лад Литовської держави». [9]

В Основному законі Греції ч. 4 ст.120 написано: «Дотримання Конституції довіряється патріотизму греків, які правочинні і зобов’язані чинити опір всіма засобами всякій спробі скасувати її шляхом насильства».

Ст. 21 Конституції Португалії: «Кожен користується правом чинити опір будь-якому наказу, який завдає шкоди його правам і свободам та їх гарантіям, а також застосовувати силу для відсічі будь-якого нападу, якщо неможливо звернутися до представників влади». [10]

По суті, мова йде про право на особисту самооборону в широкому сенсі цього слова, що в певних ситуаціях може означати і дії на захист конституційного ладу.

Закріплення та Реалізація в Україні
Згідно Конституції України, українці мають право на повстання. Це випливає з низки положень Конституції:

ст. 22 Конституції України: «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

ст. 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед Людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави».

Іншими словами, Конституція втрачає сенс, якщо в Україні відбувається підміна її найвищої цінності, якщо система української державності не буде орієнтована на користь її громадян, на реалізацію їхніх прав і свобод. Усі органи державної влади зобов’язані визнавати, дотримуватися і захищати права всіх громадян України.

Далі, ч. 2 ст. 5 Конституції України вказує: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ». Оскільки джерелом влади є народ, то систематичне порушення прав і свобод громадян України державними органами є незаконним привласненням і захопленням влади, що належить народові, посадовими особами державних органів.

У п.п. 3,4 ст. 5 Конституції України зазначається: «Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу». [11]

Нагадаємо, що з 1 грудня 2018 року «Нафтогаз» отримає право давати письмове доручення на відключення тепловиків при наявності заборгованості за спожитий газ. Більш того, НКРЕКУ зобов’язало газорозподільні компанії слідувати цим вказівкам. Ухилення від відключення тепломереж за дорученням «Нафтогазу» буде розцінюватися як зловживання монопольним становищем.

«НКРЕКУ відхилила вимогу Операторів ГРС не відключати тепломережі за дорученням НАК Нафтогаз України і зобов’язала укласти договори на виконання робіт з припинення газопостачання. Якщо протягом трьох днів після доручення НАК «Нафтогаз» України на відключення теплові мережі не врегулюють відносини з державним монополістом, ПАТ Дніпрогаз буде змушене обмежити газопостачання на об’єкти», – повідомив комерційний директор ПАТ«Дніпрогаз»Ігор Маньковський.