ПЕРЕЯСЛАВСЬКА ГРОМАДА ВЧЕРГОВЕ ВИСЛОВИЛАСЯ ПРОТИ ТЕС

Майже через два роки після громадських слухань 24 травня 2016 року, на яких переяславці переважною більшістю голосів висловилися проти будівництва ТЕС(12 – за електростанцію, 5 утрималися, 104 проти), в тій же актовій залі приміщення колишнього АТП відбулося громадське обговорення щодо наміру ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» отримати дозвІл на викиди забруднювальних речовин в атмосферу від електростанції на біомасі, яка розташована за адресою: вул. Героїв Дніпра, 38А/1. На зібранні зареєструвалося 215 небайдужих громадян, більше, ніж два роки тому. Хоч насправді зал не вмістив всіх бажаючих, а деякі люди забули паспорти, тому не могли брати участі в голосуванні.

На відміну від 2016 року представників інвестора в залі не було, тому серед учасників обговорення панувала одностайність. За цей час, попри протести громадськості, попри підтвердження містянами своєї позиції на всіх громадських слуханнях ТЕЦ еволюціонувала від фундаменту до практично повної готовності. Тому жителі Переяслава прийшли вкотре підтвердити своє рішуче «НІ!» планам запустити електростанцію.

Відкрив захід міський голова Тарас Костін.

Голова зборів Світлана Помойницька оголосила порядок денний: розгляд заяв і пропозицій, що надійшли до виконавчих органів ради від городян відносно наміру «Югенергопромтрансу» отримати дозвіл на викиди в атмосферу від ТЕЦ забруднювальних речовин; заслуховування інформації від представника ТОВ «Югенергопромтранс» (представники інвестора на обговорення не з’явилися, приславши в міську раду незрозумілого листа); виступ представника департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (обласні чиновники теж не з’явилися, але прислали листа); виступи жителів міста, запитання й відповіді.

Щодо листа Департаменту екології та природних ресурсів КОДА, то в ньому, зокрема, сказано:

”Відповідно до статті 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними державними адміністраціями, об’єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Оскільки у Звіті (ТОВ “Югенергопромтранс”. Ред) ВІДСУТНЄ документальне підтвердження потужності котельних установок, Департамент не має можливості визначити групу по ступеню впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

Враховуючи вищевикладене, Департамент просить Вас повідомити про результати проведення публічного обговорення”.

Про всі подробиці читайте у свіжому номері газети “Діловий Переяслав”, який вийшов сьогодні, 8 травня

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *