Переведення годинника скасують? Як перейти на зимовий час і що чекає українців

В Україні знову переведуть годинники на зимовий час уже 27 жовтня. Щорічний ритуал скасовувати не будуть, хоча розмови на цю тему тривають регулярно.

Чому українці досі переводять стрілки годинника і коли це закінчиться

Цей текст про:

  • переведення годинника на зимовий час. Коли це робиться і чому;
  • досвід Європи. Які зміни там хочуть впровадити з наступного року;
  • вплив переведення годинників на економіку і організм людини.

Так годинник переводять?

Так, цього року точно. На годину назад стрілку треба буде перевести в ніч на 27 жовтня. Розпорядження вже є і воно підписане у Кабінеті міністрів. Фото опублікував уже заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Тарас Качка.

“Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року №509 “Про порядок обчислення часу на території України” 27 жовтня 2019 року в 4 (чотири) години за київським часом скасовується літній час із переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад”, – зазначено у документі.

У зв’язку із переведенням стрілок уряд просить ЗМІ інформувати українців про закінчення літнього часу, зокрема щодня протягом трьох останніх днів перед скасуванням дії літнього часу (з 24 по 26 жовтня).

Так буде і далі?

Так, поки реальних просувань немає. Українські чиновники кажуть про досвід Європейського Союзу, де всерйоз заговорили про скасування сезонного часу. Щоправда, через бюрократію процес занадто затягнувся.

Єврокомісія ще 5 липня 2018 року запустила на своєму сайті онлайнголосування, де кожен житель ЄС може підтримати ідею скасувати практику сезонного часу. За попередніми даними, приблизно 80% (4,6 мільйонів осіб) тих, хто проголосував, підтримали ідею.

А вже 26 березня 2019 року Європарламент висловився “за” ініціативу і проголосував за скасування щорічного переходу. Як пише DW, відповідно до затвердженого графіка країни-члени ЄС повинні повідомити Єврокомісії до квітня 2020 року, якого часу – літнього чи зимового – вони у довгостроковій перспективі дотримуватимуться на своїй території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *