Пенсія в Україні: що очікує українців найближчим часом

Нова пенсійна реформа лякає українців і у багатьох моментах побоювання не є безпідставними.

Активно критикують пропоновану урядом пенсійну реформу українські експерти.

«Ніякого підвищення пенсій не буде, — передбачає експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко, — якщо цей закон, бережи Боже, ухвалять, великій кількості громадян пенсії будуть зменшені, причому істотно, приблизно на 30%».

Річ у тім, пояснює Гаврилечко, що уряд пропонує як базу для нарахування пенсій не рік, що передує виходу на пенсію, як передбачає чинне сьогодні законодавство, а 2016 і 2017 роки і середню зарплату за цей час. Причому для так званого осучаснення пенсій, за його словами, чомусь береться середня зарплата за три роки. Про це пише газета День.

Експерт нагадує, що стаття 42 базового закону про обов’язкове державне страхування зобов’язує Кабмін щороку індексувати пенсію, згідно з законом про індексацію грошових доходів населення (практично те саме говорять і представники міжнародних фінансових організацій). Гаврилечко вказує, що це необхідно робити, щойно у бік підвищення змінюються соціальні стандарти. Він підкреслює, що закон передбачає й те, в якому випадку проводиться індексація: коли інфляція кумулятивно після останнього підвищення перевищила 3% (до уряду Яценюка було 1%). Дещо перегинаючи свою критичну «палицю», Гаврилечко навіть стверджує, що 2018 року ніхто взагалі в Україні не отримає пенсію, оскільки ні в кого не буде 25 років страхового стажу, який ввели лише 2004 року.

Після проведення пенсійної реформи пенсії більшості українців зростуть, однак частина громадян отримає дуже високі доплати.

Про те, наскільки розбагатіють українців повідомили у Кабінеті міністрів України.

Відтак, вже з 1 жовтня підвищаться пенсії у 9 з 12 мільйонів українців. При цьому, понад 1,1 млн українців отримуватимуть майже на 1000 грн. більше, а ще 1,3 млн отримають надбавки в середньому на 200 грн. Решта ж люди отримають надбавку в проміжку від 200 до 1000 грн.

Найбільшу прибавку в 600, 700, а то і в 1000 грн. отримають ті, хто вийшов на пенсію до 2012 року і отримував високу зарплату.

Як повідомлялося раніше, чи справді українці стали жити краще, розповіла в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт з питань бюджетної політики, заслужений економіст України Людмила Супрун, додавши, що рівень життя вказує на протилежне.

“Йде не зростання насправді, а падіння. Крім того, є ще один дуже серйозний фактор – це значне зростання витрат громадян. І витрати зростають шаленими темпами. Якщо подивитися на структуру цих витрат, то можна точно дати відповідь що відбувається з життям українців. Менше люди зараз витрачають на освіту – на 30%, ніж в попередні роки. Менше витрачають на відпочинок і культуру – майже вдвічі. Дуже мало купують одягу і взуття. Як і раніше 50% доходів йде на їжу, а ось виросли витрати на оплату комунальних послуг, електроенергії, газу, оплату житла, охорону здоров’я. (…) Тому, якщо така політика не буде змінена, то так зване зростання доходів, обернеться насправді зниженням рівня життя людей”, – зазначила економіст.