Loading...

ПАРЄ має змінити свої процедури, щоби подолати системну корупцію

Єдиний шлях запобігти збереженню системної корупції в ПАРЄ – суттєво переглянути процедури асамблеї.

Про це заявив голова зовнішньої слідчої групи, суддя Ніколас Братца, коментуючи оприлюднений в неділю звіт про корупцію в асамблеї, повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди”.

Братца нагадав, що йдеться не про окремі випадки корупції, а про системні проблеми.

“Ми пояснили у звіті, чому необхідні зміни (процедур та правил асамблеї)… Зміни можуть якщо не прибрати, то суттєво зменшити імовірність повторення таких дій у майбутньому”, – наголосив суддя, відповідаючи на запитання “Європейської правди”.

Розслідування встановило, що місії за спостереження за виборами в Азербайджані системно публікували упереджені звіти, які не відбивали реальність і були сформовані на користь азербайджанського уряду.

Як повідомляла “Європейська правда”, у неділю зовнішня слідча група підтвердила системну корупцію в ПАРЄ з боку Азербайджана.

Протягом поточного тижня ПАРЄ розгляне санкції щодо депутатів, щодо яких є підозри у корупційному впливі з боку Азербайджану.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікель Ніколетті рекомендує депутатам, імена яких згадані у звіті про системну корупцію в ПАРЄ, самостійно призупинити свої повноваження.

Про це він заявив на терміновій конференції в Страсбурзі, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Ніколетті наголосив, що в Асамблеї в будь-якому разі буде розпочата юридична процедура.

Вся інформація з цього приводу, за його словами, буде передана у регламентний комітет.

 “Він має розглянути санкції, які мають бути застосовані щодо конкретних осіб, залежно від їх ролі”, – наголосив президент ПАРЄ. “Я закликаю тих, кого це стосується, самостійно заявити про призупинення своїх повноважень”, – додав він.

Голова зовнішньої слідчої групи, суддя Ніколас Братца, відмовився називати перелік діючих членів ПАРЄ, які згадані у звіті, але наголосив, що звинувачення проти них є суттєво відмінними.

“Є різна роль, хтось із них отримував плату, хтось не отримував. Єдине що є спільним – те, що вони діяли в інтересах Азербайджана”, – пояснив суддя.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *