Оренда житла по-новому: експерти пояснили, що буде з цінами

Уряд планує поміняти правила оренди житла і вивести цей ринок з тіні. У Кабінеті міністрів готують законопроект, де пропишуть, як мешканці будуть вселятися, отримувати прописку і яким буде механізм виселення. Все це вплине і на ціну оренди квартир, попереджають ріелтори.

Ціни на оренду квартир за минулий рік підскочили на 15-20% по всій країні. Подорожчало навіть житло без ремонту та на околицях міст. Адже на такі квартири є попит серед тих, у кого скромний бюджет.

Оренда однокімнатної квартири в Києві в середньому коштує сім-вісім тисяч гривень, за шість можна знайти таку ж в Одесі, хоча в цілому від столиці тут ціни не сильно відрізняються. За 4800 грн можна знімати житло у Львові і Дніпрі.

На підвищення цін на оренду впливає зростання курсу долара і подорожчання комунальних послуг. За прогнозами Міністерства економічного розвитку, тарифи протягом року зростуть на 18%.

“У старих будинках комунальні платежі трохи вищі, ніж в нових комплексах. Старі будинки більш холодні. Комунальні платежі за хрущовку – п’ять тисяч гривень на місяць, а за нову квартиру, яка більша за площею, – три тисячі гривень”, – зазначає експерт з нерухомості Іван Кудояр.

До того ж, у пошуках кращого життя все більше людей переїжджають в мегаполіси. Тому орендодавці і піднімають ціни.

“Високі ціни тримаються до кінця травня. Починаючи з липня по серпень ціни падають, тому що студенти роз’їжджаються, квартири звільняються – зняти квартиру у літній період можна набагато дешевше”, – радить аналітик ринку нерухомості Олена Маленкова.

Наступне зростання вартості оренди відбудеться вже у вересні, прогнозують аналітики, саме тоді ціни підвищаться на 10-15% відсотків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *