ООН: Ситуація на Донбасі стає критичною

ООН стурбована погіршенням ситуації на сході України за останні кілька тижнів, у тому числі масованим застосуванням забороненого Мінськими угодами важкого озброєння.

Про це заявив на брифінгу в Нью-Йорку у вівторок прес-секретар ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє Центр новин ООН.

«З початку травня ситуація на сході України погіршилася: почастішали інциденти з використанням мінометів і важкої артилерії. Тільки за останні 24 години обстрілу піддалися 26 населених пунктів по обидві сторони лінії зіткнення», – заявив Дюжаррік з посиланням на гуманітарних співробітників на місцях.

В результаті обстрілу «пошкоджені системи газо – та електропостачання щонайменше в трьох населених пунктах уздовж лінії зіткнення». За даними ООН, більше десяти тисяч сімей в цих районах залишилися без світла і газу.

При цьому офіційний представник ООН висловив стурбованість у зв’язку з припиненням роботи Донецької фільтрувальної станції, внаслідок чого перебої з водопостачанням відчувають 345 тисяч осіб.

«Ця станція в минулому році піддалася нападам вісім разів», – нагадав прес-секретар ООН.

Він також повідомив, що запаси води в Авдіївці Донецької області майже вичерпані.

«Сьогодні наші гуманітарні партнери почали постачати воду в Авдіївку», – сказав Дюжаррік. Він підкреслив, що сторони конфлікту повинні уникати нападів на об’єкти цивільної інфраструктури та їх персонал, нагадавши, що умисні дії, спрямовані на руйнування системи водопостачання, є порушенням Міжнародного гуманітарного права.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *