Нова мінімалка скоротить кількість одержувачів субсидій

Економісти впевнені, що через підвищення мінімальної зарплати число одержувачів субсидії різко скоротиться.

«Ми говоримо про субсидії, а це пов’язано з зарплатами. З 1 січня наступного року мінімальна зарплата, можливо, зросте до 6000 грн, а потім, з 1 липня – до 6500 грн. Таким чином, фактична більшість людей буде відрізана від субсидій, залишаться тільки непрацюючі – пенсіонери та інваліди, які дійсно зможуть отримувати субсидії», – кажуть експерти.

Однак відомо, що субсидія залежить від співвідношення ціни і доходів сім’ї.

«Якщо брати європейський досвід, то в європейських країнах сім’я витрачає не більше 10% сумарного сімейного доходу на комунальні послуги. У нас значно вище. У нас витрачають 37-38% на утримання житла», – повідомили в Мінсоцполітики.

Нагадаємо, що за інформацією Управління соціального захисту населення, через карантинні заходи процедура нарахування субсидії трохи ускладнилася. Однак тим громадянам, хто отримав субсидію за неопалювальний період (літо), яка почала діяти з 1 травня 2020 року, звертатися до місцевих УСЗН не потрібно. Одержувачам «літньої» субсидії «зимова» буде нарахована автоматично.

Громадянам, які збираються звернутися за субсидією на опалювальний період вперше, слід подавати документи з жовтня 2020 року. При цьому слід пам’ятати, що «зимова» субсидія діє з 16 жовтня по 15 квітня.

Раніше повідомлялося, що в Україні почали масові перевірки субсидіантов. Аналізують по кожному підприємству, яке надає послуги – як платить пільговик за комуналку. На всій території країни вже діє постанова Кабінету міністрів №373, яким регламентовано процес анулювання субсидій.

Суть постанови в тому, що субсидії повинні бути анульовані тим одержувачам, які не звертають увагу на своєчасну оплату і доводять ситуацію до появи боргів по комуналці. Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко прояснив все і розповів про те, що на даний час існує дві форми субсидій – готівкова та безготівкова.