Для святкового концерту сцену встановили просто на братській могилі?
У Києві сцену для святкового концерту встановили на місці можливого братського поховання. Конструкції поставили навпроти Маріїнського палацу на площі Конституції. Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів на своїй сторінці у Facebook.
«Цікаво, чи виконавців нічого не бентежило, коли на могилах встановлювали сцену?
Проблема навіть не у формальних дозволах, а в тому, що монтажні роботи відбувалися прямо на братському похованні учасників революції 1917-1921 років. Це поховання знаходиться в реєстрі нерухомих пам’яток», — зазначив Прокопів.
Він звернув увагу на те, що сцена стоїть просто на пам’ятному знаку.
Як пишуть ЗМІ, на площі пройде концерт всесвітньо відомого італійського співака Андреа Бочеллі “Голос моєї душі”.
Організатори виступу зазначають, що пам’ятний знак дістався Україні в спадок від Радянського Союзу. Він встановлений на честь учасників більшовицького жовтневого повстання 1917 році проти Української Центральної Ради.
У той момент українська влада змогла перемогти більшовиків, а останки загиблих учасників були поховані в братській могилі в одному з куточків Маріїнського парку.
Пам’ятний знак було встановлено в 1935 році на місці ймовірного поховання, і на ньому був напис антиукраїнського прокомуністичного змісту. Під час подій Революції Гідності цей напис був збитий і більшість елементів пам’ятника було зруйновано.
“Зараз постамент перебуває в аварійному стані. З огляду на його ідеологічне спрямування, відновлення пам’ятника не актуальне. До того ж сам він ніколи не був і не є пам’ятником історії, також він не мав і художньої цінності. Рішенням КМДА місце розташування зруйнованого постаменту має бути благоустроєне, а також заплановано демонтаж постаменту”, – зазначили організатори концерту у коментарі журналістам.
Вони додали, що під час подій 1917-1921 років на території Маріїнського парку було поховано велику кількість людей. Це були як прихильники більшовиків, так і жертви “червоного терору”. Місця конкретних поховань невідомі, оскільки пошукові роботи не проводилися.
“Немає ніяких підтверджень, що поховання здійснювалися саме на території, де зараз розташована площа Конституції. І саме в тому місці, де був встановлений радянський пам’ятний знак. Проте було запропоновано, що після демонтажу залишків пам’ятника планується встановити меморіальну плиту, щоб висловити повагу до кожного загиблого – “У цьому парку поховані загиблі під час подій Української революції 1917-1921 років”, – резюмували організатори концерту.
Благодійні кошти, які будуть зібрані на цьому концерті, підуть на створення Центру сучасного мистецтва – Музею Івана Марчука.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”
Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”. Підписатися на наш сайт можна у Telegram