Не дайте себе обдурити! Більше 50 послуг безкоштовно: оприлюднено список послуг, які вам маю надати в лікарні безкоштовно

З липня 2019 року українці будуть безкоштовно отримувати 54 діагностичні та лікувальні послуги.

Про це заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив під час прес-конференції в Києві.

За його словами, запуск нової моделі фінансування спеціалізованої допомоги відбудеться в 2019 році.

«Це буде безкоштовна діагностика. Тепер діагностичні послуги надаватимуть за новою моделлю – пацієнти можуть мати право отримати їх безкоштовно, оплата в заклад прийде від НСЗУ. До цієї програми увійдуть не тільки діагностичні, а й деякі прості операції », – зазначив він.

«Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату, бахіли або плівку для рентгену – все це входить у вартість тарифу від НСЗУ», – підкреслив заступник міністра.

За даними Міністерства охорони здоров’я, на програму «Безкоштовна діагностика» в держбюджеті на 2019 рік передбачено 2 млрд грн.

Відзначається, що в програму включені 12 різних аналізів, мамографія, 5 видів рентгена (грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і навколоносових пазух, ехокардіографія), моніторинг ЕКГ, 2 види тестів для визначення патологій серцево-судинної системи, 6 видів УЗД (шлунково кишкового тракту, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози), 4 види біопсії під контролем УЗД (щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних і передміхурової залоз), видалення новоутворень (м’яких тканин і шкіри в носі, гортані, вухах ), а також ендоскопічні дослідження та операції одного дня (стравоходу, шлунка, дванадцятипалої і товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів). Ковтонюк також зазначив, діагностику можна буде пройти безкоштовно у напрямку сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Крім того, за словами заступника міністра охорони здоров’я, у 2019 році медичні карти, напрямки, рецепти і лікарняні стануть електронними.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *