Навіть дозволяли палити: В поліції пояснили фото із затриманими учасниками протесту на колінах

Радник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Руслан Форостяк дав пояснення з приводу скандального фото, на якому затримані під час розгону наметового містечка під Радою активісти стоять на колінах.

«Затримані, що чинили опір, а пізніше були доставлені до ВП, утримувались в такий спосіб не тривалий час саме тому, що лежачи їх утримувати було б небезпечно для їх здоров’я враховуючи низькі температури та сніг, їм навіть не заборонялось палити сигарки та телефонувати «побратимам» чи друзям, ніхто їх не принижував як намагаються нам це подати», – написав Форостяк на своїй сторінці в Facebook.

Також він додав, що учасники протесту чинили опір поліцейським і намагалися завадити слідчим діям під час обшуків в наметовому містечку.

«Багато хто з громадян та правоохоронців отримали тілесні ушкодження, сутичка переросла у відверте протистояння. Тому реакція та поведінка правоохоронців доречна та відповідає і європейським практикам і взагалі ситуації на місці подій, і робити висновок з статичного фото це демонстрація відсутності критичного сприйняття новин чи звичайної заангажованості», – резюмував Форостяк.

Ruslan Forostyak з Вікторією Навроцькою та Artem Shevchenko:
“Соцмережами котиться хвиля маніпуляції, яка має на меті поглибити соціально політичне напруження, дискредитацію та недовіру до правоохоронних органів

Я не прихильник фізичних протистоянь, завжди принципово буду стояти на стороні прав та свобод звичайних громадян і права на мирні зібрання та мирний протест, але..

Бачу як дехто, культивує думку, не маючи картини в цілому, роблячи хибні висновки по статичному фото, або відверто маніпулює і навіть більше

Затримані, що чинили опір, а пізніше були доставлені до ВП, утримувались в такий спосіб не тривалий час саме тому, що лежачи їх утримувати було б небезпечно для їх здоров’я враховуючи низькі температури та сніг, їм навіть не заборонялось палити сигарки та телефонувати “побратимам” чи друзям, ніхто їх не принижував як намагаються нам це подати

Нагадую під час сутичок, “мешканці” наметового містечка надали спротив та намагались завадити процесуальним діям правоохоронців, провести обшук, в наслідок якого було виявлено бойові гранати, серед яких і потужні ефки та інші небезпечні речі

Багато хто з громадян та правоохоронців отримали тілесні ушкодження, сутичка переросла у відверте протистояння

Тому реакція та поведінка правоохоронців доречна та відповідає і європейським практикам і взагалі ситуації на місці подій, і робити висновок з статичного фото це демонстрація відсутності критичного сприйняття новин чи звичайної заангажованості

не маніпулюйте, щоб досягти успіху у протидії речам, які нам не подобаються, треба бути максимально об’єктивними”

Світлина від Ruslan Forostyak.

Прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження щодо можливого перевищення службових повноважень поліцейськими під час ранкових подій біля Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

 “З метою повної, всебічної та об’єктивної перевірки інформації прокуратурою столиці зареєстровано кримінальне провадження з визначенням попередньої правової кваліфікації за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу)”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, прокуратурою Києва розпочато кримінальне провадження за фактомможливого умисного перешкоджання працівником поліції професійній діяльності журналіста видання “Радіо Свобода”.

У прес-службі нагадали, що, за словами представника преси, під час подій біля будівлі Верховної Ради до нього зі спіни підійшов поліцейський та, незважаючи на пред’явлене посвідчення журналіста, застосовував спецзасіб.

З метою перевірки цієї інформації зареєстроване кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Досудове розслідування обох проваджень доручено слідчим СВ ГУСБУ у місті Києві та Київській області.

Процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура міста Києва.

Разом з тим, постраждалий журналіст “Радіо Свобода” Сергій Нужненко у коментарі “Громадському” повідомив, що йому діагностували хімічний опік.

“Хімічний опік, зараз приїхали із лікарні в поліцію”, — сказав він.

Як відомо, вранці 3 березня біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією і протестувальниками.

Представники поліції демонтували намети біля Верховної Ради.

“До відділків поліції доставлено понад 100 сіб, які чинили спротив співробітниками поліції. Розпочато кримінальне провадження за ст.345 КК “Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу”, – зазначили у поліції.