NASA буде досліджувати аномальну погоду в Україні

НАСА опублікувало на своєму сайті карту світу з зафіксованими температурними аномаліями, одна з яких припала і на Україну. Про це повідомляє прес-служба НАСА.

Як наголошується, в кінці грудня і на початку січня в деяких частинах світу спостерігається або занадто тепла погода або сильні морози. Зокрема, в Україні була зафіксована найвища температура за 134 роки метеоспостережень.

“Ця карта температурних аномалій базується на даних з ультразвукової спектроградіометріі зображення (MODIS) на космічному апараті NASA Terra. Вона показує температуру поверхні землі (LST) з 26 грудня 2017 року до 2 січня 2018 року, в порівнянні з середнім показником 2001-2010 років за такий же восьмиденний період”, – йдеться в повідомленні НАСА.

Червоний колір позначає області, які були більш спекотними, ніж зазвичай; синій – холоднішими, ніж зазвичай. Білі зони на карті – нормальна температура, а сірі зони – недостатні дані, швидше за все, через надмірність хмарного покриву. На карті показані температури поверхні землі, а не температури повітря.

Як відзначили в NASA, більшість регіонів Канади та США страждають від морозів сильніше, ніж в попередні роки. Тим часом Східна Європа (в т.ч. територія України), велика частина Азії і Близького Сходу були аномально теплими.

NASA буде досліджувати аномальну погоду в Україні

У південній півкулі Антарктида, східна Австралія, південна Африка та Африканський Ріг були тепліше, ніж зазвичай, в той час як погода на Амазонці в Південній Америці, в африканській Сахарі і західній Австралії була прохолодною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *