Нардепи нової Ради уже “заробили” 3 мільйони компенсації за житло – “Чесно”

Як повідомляють  громадський рух “Чесно“, портал відкритих даних ВРУ від початку роботи Верховної Ради 9-го скликання 120 народних депутатів одержали компенсацію за житло в розмірі близько 3,29 млн грн.

“Хоча на порталі відкритих даних зазначено, що це сума за жовтень, на сайті транзакцій грошових коштів є детальніша інформація про виплати, зокрема про те, якого періоду вони стосуються. Деякі депутати одержували відшкодування за два місяці, решта – за один.

Наприклад, 18 нардепів отримали по 41 600 грн, що, найпевніше, свідчить про надання компенсації на житло за два місяці (20 800 грн за кожен)”.

Власником квартири зазначено Бориса Нахмановича Шефіра, брата сценариста “Кварталу-95” та помічника Володимира Зеленського.

Також на кінець 2018 року у власності Кабанова був недобуд – квартира в Гостомелі (входить до 30-кілометрової зони).

У коментарі ГО нардеп повідомив, що його помешкання ще будується, а у квартирі Шефіра він більше не проживає. Компенсацію використовує для оренди житла в Києві.

Перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук за даними декларації за 2018 рік як заступника директора держорганізації “Національний офіс інтелектуальної власності” проживав у квартирі площею 101,8 кв.м 2012 року, що належить Тетяні Ситарук.

Дружина Стефанчука мала до одруження прізвище Ситарук, про що свідчать дані із соцмереж. За інформацією журналістів, Тетяна Ситарук є матір’ю дружини першого заступника спікера парламенту.

У коментарі руху Стефанчук підтвердив, що досі мешкає в цій квартирі:

  • У цьому році я сплачую орендну плату за це житло. За неї орендодавець сплачуватиме податки в порядку, що передбачений законодавством…
  • На запитання про те, чи платить Стефанчук за оренду помешкання матері дружини, він відповів, що платить “орендодавцю за договором – власнику квартири”.
  • Право обрати квартиру для проживання, як і місце проживання, – це моє право як орендаря.

На момент обрання нардепом у Києві мешкав позафракційний нардеп-кнопкодав Олександр Ковальов.  Декларацію як кандидата на посаду він не подавав. У кулуарах Верховної Ради Ковальов відмовився коментувати своє помешкання.

Раніше НАЗК рекомендувало подавати декларації новообраним нардепам з квітня 2020 року. У “Чесно” аналізували декларацій тих депутатів, які зазначили, що на момент обрання до ВРУ мешкали в Києві.

У ГО закликали журналістів-розслідувачів перевірити інформацію про володіння парламентарями нерухомістю.

Довідка: За статтею 35 закону “Про статус народного депутата України”, депутати ВРУ отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ.

Нагадаємо:

  • У 2018 році журналісти “Наших грошей з Денисом Бігусом” повідомили, що 170 народних депутатів 8-го скликання отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, із них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи елітному передмісті.