Нардеп: Ми запровадили політичну відповідальність уряду за підвищення зарплати

Тепер міністр гарно подумає перед тим, як робити розпорядження щодо збільшення посадових окладів урядовцям, оскільки тепер вони прив’язані до депутатських, а депутатські, своєю чергою, до мінімальної заробітної плати.

Про це зазначив народний депутат України Вадим Івченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі»

«Піднявши народним депутатам заробітну плату, ми запровадили політичну відповідальність уряду за збільшення їхніх окладів. Адже у нас всі чомусь говорять тільки про зарплати депутатів. А от те, що міністерства собі визначають зарплати по 100 тисяч гривень і більше, то про це чомусь мовчать», – підкреслив Вадим Івченко.

Такі ж високі зарплати закладаються і чиновникам НАК «Нафтогазу», «Укрзалізниці», та іншим державним монополістам. Однак відтепер, наголосив депутат, міністерства абсолютно залежні від парламентарів.

«Тепер міністр гарно подумає перед тим, як робити розпорядження щодо збільшення посадови окладів урядовцям, оскільки тепер вони прив’язані до депутатських, а депутатські, своєю чергою, до мінімальної заробітної плати», – пояснив народний депутат.

Але поряд з цим, зауважує він, стоїть питання, чи потрібно було цей крок робити саме зараз, і чи достатньо парламент підняв заробітні плати зокрема освітянам і медикам?

Адже те, що збільшився бюджет на медицину – це повна брехня, наголошує депутат. Оскільки на 4,5 мільярди гривень медична субвенція у наступному році менша, ніч цьогоріч.

«По новій медичній реформі працюватимуть сімейні лікарі, і зарплатню їм мають нараховувати по 17 тисяч гривень. Але якщо порахувати кількість медичних працівників загалом і плюс ці сімейні лікарі, то виходить, що виділеної суми у 4,5 мільярдів гривень не вистачає.

Це означає, що або обіцянка у 17 тисяч гривень не буде виконуватися, або відбуватимуться скорочення у певних напрямках медичної галузі», – констатував Вадим Івченко.