НАБУ зацікавилося нерухомістю і золотом глави Держаудиту

Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру голові Державної аудиторської служби Лідії Гавриловій в незаконному збагаченні на суму в 10 млн грн. Також вона підозрюється в декларуванні недостовірних даних.

Про підозру Гавриловій повідомили 23 січня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомили Українській правді в САП. За даними слідства, Гаврилова протягом 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами і вартість яких значно перевищує її законні доходи.

Зокрема, мова йде про нерухомість у Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дорогі меблі, техніка, золоті злитки і готівку – в сумі 112,8 тисяч доларів і 8,5 тисячі євро, які знайшли і вилучили детективи під час обшуку за місцем проживання чиновниці. На думку детективів бюро, вона внесла завідомо недостовірні відомості в щорічні е-декларацій 2015 і 2016 років.

Повідомляється, що чиновниця зазначила недостовірну вартість квартири, що належить їй у Києві – 1 060 000 грн замість фактичних майже 2 740 000 грн. Також не вказані автомобіль і два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік. За версією слідства, з ним у Гаврилової сімейні відносини фактично не припинені, незважаючи на офіційне розлучення, і зазначене майно повинно було бути відображено в щорічній декларації.

Як вважає слідство, Гаврилова зробила такі дії навмисне, з метою приховування від держорганів і громадськості свого реального майнового стану і всього наявного у неї і членів її сім’ї.

Очільниця державної служби Лідія Гаврилова прокоментувала інформацію про те, що НАБУ повідомило їй про підозру в незаконному збагаченні на 10 млн грн, а також про свої статки. Про це жінка розповіла в ефірі каналу “112 Україна”

  Вона зауважила, що обшуки детективами НАБУ були незаконними, адже наприкінці 2017 року НАЗК було надано рішення-роз’яснення, у якому йшлося про те, що порушення кримінальних проваджень та вручення підозр громадянам до проведення повної перевірки з боку НАЗК є упередженим ставленням НАБУ до людини. За її словами, відносно неї перевірок НАЗК не проводило.

“НАБУ врахувало мої доходи и витрати за 20 років життя і ці цифри, які вони вже опублікували у вигляді інфографіки, вони потребують доказів. Сьогодні я маю квартиру середнього рівня на Позняках і я її показала у декларації. Вважаю, що декларація відображає достовірні відомості”, – наголосила Гаврилова.

Відповідаючи на запитання стосовно того, звідки у неї позашляховик та два паркомісця, вона зауважила, що вони належать її колишньому чоловіку, з яким вони розвелися у 2015 році. Через це вона і не внесла відомості про автівку до декларації.

При цьому, відповідаючи на уточнююче питання стосовно того, що вони з чоловіком досі живуть разом, попри розлучення, Гаврилова підтвердила цю інформацію і додала, що це особисте.   Вона також прокоментувала інформацію про те, що представники НАБУ під час обшуку знайшли у неї $112 тисяч, 8,5 тисяч євро, та золоті зливки.

“Золоті зливки, я думаю, у тому сенсі, які вони в мене є, має на сьогодні кожен громадянин. Так, вони є і вони подарункові. Щодо доларів, які вони знайшли, я їм повідомляла, що частина коштів, які там були, я офіційно задекларувала, а інша частина коштів належить іншим особам і це було підтверджено іншими особами у НАБУ”, – підсумувала Гаврилова.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *