НАБУ оголосило про підозру у держзраді директору ДП “БЕЗПЕКА”

Через дії чиновника було зірвано виконання державного оборонного замовлення щодо забезпечення ЗСУ боєприпасами та завдано шкоди на 217,27 млн грн., відзначили в НАБУ.

Детективи Національного Антикорупційного бюро 20 грудня повідомили про підозру у державній зраді та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем директору ДП “Безпека”.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що у вересні-листопаді 2017 року директор ДП “Безпека” домовився із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України.  Вони вирішили сприяти участі іноземної компанії “Gray Fox Logistics” (США) у виконанні державного оборонного замовлення в частині виготовлення та поставки в Україну “напівавтоматизованої лінії з виробництва корпусу з ведучим пояском снаряду калібрів 152/155 мм з комплексом ЗІП”. При цьому посадовці цілком усвідомлювали, що можливості виконати замовлення іноземна організація не має.

Після цього, за словами детективів, директор ДП “Безпека” на виконання державного оборонного замовлення забезпечив укладення контракту між “Gray Fox Logistics” та Державною акціонерною холдинговою компанією “Артем” на виготовлення та поставку в Україну продукції.

“Як з’ясувало слідство, внаслідок таких дій “Gray Fox Logistics” у травні 2018  року отримала від ДАХК “Артем” передоплату в сумі 8,29 млн дол. США (на час вчинення злочину — 217,27 млн грн). Проте станом на грудень 2019 року іноземна компанія умов контракту так і не виконала. Таким чином зірвано реалізацію узгоджених етапів виконання державного оборонного замовлення та створено передумови неповного та несвоєчасного забезпечення Збройних сил України боєприпасами критичної номенклатури”, – йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування зазначених фактів детективи здійснюють з грудня 2019 року разом зі слідчими СБУ в рамках загальної слідчої групи.
Слідчі СБУ зібрали докази для повідомлення посадовій особі ДП Безпека в державній зраді. Згодом детективи НАБУ встановили в його діях і ознаки заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Тому детективами за погодженням з прокурором повідомлено посадовій особі про зміну раніше повідомленої підозри і про нову підозру.
Дії чиновника кваліфіковані за статтями про вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою; Державна зрада; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 191 КК України).

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, ексчлен Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор “Укроборонпрому” Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Експрезидент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.