На межі екологічної катастрофи: екологи попередили про критичне забруднення Дніпра
Екологи заявили, що Дніпро знаходиться на межі екологічної катастрофи через потрапляння до води промислових неочищених стоків. Очищення стоків Києва відбувається на Бортницькій станції, але старе обладнання безсиле проти сучасних забруднень
Екологи заявили, що через критичне забруднення Дніпра Україна може найближчим часом втратити питну воду. Взимку під льодом у воді менше кисню, тому річка ще важче сприймає потрапляння промислових неочищених стоків, ніж улітку. Про це розповідається в сюжеті ТСН.
Екологи заявили, що зараз у воді Дніпра можна знайти всі елементи таблиці Менделєєва, а його притока річка Либідь у Києві фактично є міським зливним колектором. Туди потрапляють не тільки каналізація, але й неочищені стоки з автомийок разом з фосфатами, мастилами та бензином.
Очищення стоків Києва відбувається на Бортницькій станції, але встановленому там обладнанню вже 70 років, і проти сучасних забруднень воно безсиле. Також механізми вже повністю відпрацювали свій експлуатаційний термін.
Відремонтувати станцію та замінити обладнання повинні до 2025 року, а до тих пір Дніпро в Києві стане справжнім болотом, бо від численних дамб течії практично немає.
Іхтіологи стверджують, що риба щороку стає все більш хвора через забруднення.
Екологи наголосили, що на перевірки забруднювачів існує мораторій, а екоінспекція за законом може перевіряти, лише попередивши заздалегідь. Штрафи за забруднення річки стоками законом передбачені низькі, вони зовсім не стимулюють дбати про екологію.
Фахівці стверджують, що навіть прийняття нових стандартів моніторингу води не змінить ситуацію, тому що лабораторне обладнання, яке відповідає критеріям Євросоюзу, з’явиться не скрізь і не швидко, а концентрація отрути в Дніпрі збільшується.
Нагадаємо, що в січні 2018 року у Каланчакському районі Херсонської області місцеві жителі знайшли на узбережжі моря тисячі мертвих птахів дикої лисухи. Екологи вже встановлюють причини масового мору птахів.