МЗС: Україна залишає за собою право створювати ракетне озброєння

Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння.

Про це йдеться в коментарі МЗС України у зв’язку з Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

“Верховна Рада ніколи не ратифікувала згадану угоду, але Україна неухильно дотримувалась положень ДРСМД фактично на добровільній основі. У цьому зв’язку, факт порушення положень Договору Росією, яка є його повноцінною стороною, є особливо обурливим”, – заяіляють в МЗС.

“Потенційний військовий тиск РФ на європейських членів НАТО через вихід з ДРСМД, метою якого є встановлення тотального контролю Москви над широким регіоном від Балтії до Середземного моря, створює серйозну загрозу всьому європейському континенту. Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння”, – йдеться в документі.

 В міністерстві зазначили, що Україна спільно з американськими партнерами засудила розробку та випробування РФ балістичної ракети РС-26 “Рубеж” на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу “Іскандер-М”, зокрема через модернізацію крилатих ракет, що входять до його складу.

“Саме “Іскандер-М” був зафіксований під час військових навчань на окупованій території України в Автономній Республіці Крим”, – наголошують в МЗС.

Нагадаємо:

  • У 2014 році Росія розмістила ракетні комплекси “Іскандер” у прикордонній з Донецькою областю України смузі, а також розгорнула свою техніку на території Донбасу.
  • Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг вчора заявив, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.
  • США пригрозили Росії знищити заборонені договором ракети
  • Також президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь і Росія не допустять того, щоб США розмістили свої ракети на території України.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *