МЗС: Керівництво Росії може стати підозрюваними у справі МН17

Військово-політичне керівництво Росії може стати підозрюваним у судовій справі по Boeing 777 рейсу MH17, збитого над Донецьком в 2014 році. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін. Дипломат зазначив, що в міжнародну слідчу групу входять слідчі та прокурори з Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України.

“Я не виключаю, що список підозрюваних буде розширено, і в нього увійдуть не тільки безпосередні виконавці цього злочину, але і ті, хто віддавали відповідні злочинні накази, аж до військово-політичного керівництва РФ”, – сказав він.

Заступник міністра додав, що справа про збитий Boeing входить в позов України проти в Росії в Міжнародному суді ООН. І вже цієї осені РФ подасть контрмеморандум. “Тобто процес триває, і це є досить яскравим свідченням незворотності покарання, справедливості за злочини терористичного характеру”, – акцентував Єнін.

До слова, суд у справі про збиття літака Boeing 777 на Донбасі у 2014 році має намір долучити до справи інтерв’ю колишнього ватажка терористів “ДНР” Ігоря Гіркіна українському журналісту Дмитру Гордону. Про пише DW. Видання посилається на коментар головуючого у процесі судді Хендріка Стейнхаюса.

Йдеться про інтерв’ю, яке було оприлюднене 18 травня. У розмові Гіркін заявив, що знає про кримінальне розслідування щодо нього у справі збитого рейсу МН17.

Водночас представниця прокуратури Нідерландів Брехта ван де Мосдейк раніше теж зазначала, що заяви терориста в різних ЗМІ і соцмережах можуть долучити до матеріалів справи.

Наприклад, раніше в інтерв’ю британській газеті Times Гіркін говорив, що відчуває “моральну відповідальність” за загибель пасажирів і членів екіпажу рейсу МН17.

“Я розумів: оскільки бойові дії, які йдуть на Донбасі, значною мірою ведуться за моєї участі, то я також несу опосередковану відповідальність за цю загибель”, – сказав він.

Слідство у справі МН17 триває, а з моменту першого блоку слухань у суді його обсяг зріс, перевищивши нині 40 тисяч сторінок.

Нагадаємо:

США мають у своєму розпорядженні супутникові фото, на яких показаний запуск ракети з “Бука” по Boeing 777 рейсу MH17, збитого над Донецьком 2014 року. Про це в Нідерландах під час судового засідання заявив суддя Гендрік Стейнгаус. Однак він зазначив, що Штати не передали суду згадані кадри, повідомило “Радіо Свобода“.

З його слів, прокуратура Нідерландів надіслала запит до США ще 2014 року, а у відповідь отримала меморандум з описом знімків і технічною інформацією до них. Національний прокурор із боротьби з тероризмом Нідерландів ознайомився з цим меморандумом.