Loading...

“Миротворець” склав список чиновників з угорськими паспортами

“Миротворець” склав список чиновників і депутатів Закарпатської області, які, як стверджується, порушили законодавство шляхом отримання другого громадянства.

Список опубліковано на сайті організації.

“Вони присягнули на вірність Угорщині, перебуваючи на держслужбі і в органах місцевої влади України”, вказується в заголовку списку з більш ніж 300 пунктів. Відзначається також, що список став результатом роботи офісу “Миротворця” в Закарпатській області за два тижні.

Раніше в базі “Миротворця” опинився міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто.

 Перед цим Сійярто заявив, що після того, як в базу сайту “миротворця” потрапили особисті дані 4 місцевих депутатів і заступника мера міста Чоп – власників угорських паспортів – Угорщина “заступиться за права кожного члена угорської громади на Закарпатті”.

Нагадаємо, у відносинах України та Угорщини почалася нова криза. До цього призвело відео з церемонії прийняття закарпатських жителів до громадянства, яка проходила в консульстві в Берегові. На відео консул закликав закарпатців приховувати своє громадянство від української влади.

Детальніше про це – у статті “100 тисяч вірних Угорщини: історія і приховані деталі паспортного скандалу на Закарпатті”.

Україна оголосила консула Угорщини в місті Берегово персоною нон-грата.

З Угорщини з посольства в Будапешті висилали українського дипломата Дмитра Керечанина.

У той же час, в українському МЗС наполягають, що Керечанин є дипломатом, а не тільки консулом, це різні категорії. Реакцію Угорщини в міністерстві назвали “абсолютно і фундаментально неадекватною”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *