МВФ відклав надання грошей Україні – WSJ

МВФ відклав для України фінансову допомогу, оскільки у фонді, вважають, що президент України Володимир Зеленський не поверне виведених з українських банків активів. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Як пише видання, український президент має більш наполегливо домагатися повернення виведених коштів із «розкрадених банків».

«У тому числі з того, що колись контролювався близьким соратником», – сказало виданню джерело, близьке до переговорів.

«Серед викликів, з якими зіткнулася Україна в отриманні підтримки МВФ – Ігор Коломойський, магнат і прихильник Зеленського, який перебуває під слідством в США, – пише WSJ. – Коломойський, один з найбагатших людей України, активно підтримував Зеленського під час його президентської кампанії. За словами людей, знайомих з переговорами фонду з Україною, МВФ пильно стежить за їх відносинами».

У МВФ сказали Зеленському, що він повинен більш «агресивно» шукати зниклі гроші, щоб виконати свою обіцянку і очистити фінансову систему, підірвану шахрайством, відмиванням грошей та крадіжками.

Видання стверджує, що МВФ затримуватиме транш доти, поки не переконається, що уряд України буде наполегливо намагатися повернути близько $15 млрд, вкрадених з більш ніж 100 банків, включно з ПриватБанком.

У травні 2018 року Єврокомісія схвалила рішення про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні. У вересні було підписано меморандум, а вже в грудні минулого року Україна отримала перший транш кредиту на суму 500 млн євро.

Наприкінці жовтня міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна виконала уже 11 з 12 умов для отримання другого траншу мікрофінансової допомоги від Європейського Союзу і сподівається на її отримання після виконання останньої вимоги вже до кінця 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *