Місць у лікарнях Одеси вже немає: Хворі на COVID-19 б’ються за кисень,

В Одесі вже виникла критична ситуація з поширенням коронавірусу через тотальне недотримання карантину. Лікарні, які беруть інфікованих людей, переповнені. Щодня машини швидкої допомоги стоять у чергах, а на госпіталізацію потрапляють тільки “складні”. Для інших у медустановах банально не вистачає місця. Що насправді відбувається з епідемією COVID-19 в Одесі  пише OBOZREVATEL.

Одеса – в антилідерах

Одещина стабільно входить до п’ятірки регіонів із найбільшими темпами поширення коронавірусу. За весь час епідемії там виявили 9993 хворих, 152 померли, видужали 2 254 людини. За офіційною статистикою, за останню добу 15 вересня в регіоні зареєстровано 284 нових випадки захворювання.

Це офіційні дані, але насправді все набагато серйозніше. Сімейна лікарка з Одеси на умовах анонімності розповіла, що в місті вже ковідний колапс, хоча тільки середина вересня. За її словами, хворих багато, хворіють цілими родинами, маскового режиму ніхто не дотримується, в лікарні беруть тільки тих, у кого низький рівень кисню в крові (92%), серйозне запалення легень.

“Один хворий, який потрапив до лікарні, каже, що там просто жах. По вісім осіб у палаті, люди реально б’ються за кисень. Хоча МОЗ запевняє, що кисневих масок у нас достатньо. Насправді їх десь 200 на все місто, і цього катастрофічно мало. У мене був випадок, що хворий на COVID-19 брав на кілька днів кисень у свого брата-близнюка, який усе життя хворіє на фіброз легень. Там історія закінчилася благополучно: ковідний видужав, а другий брат упорався без додаткового кисню”, – поділилася лікарка.

Одеська волонтерка Катерина Ножевнікова теж стверджує, що, незважаючи на рапорти місцевої влади про забезпечення регіону всім необхідним для боротьби з COVID-19, у реальності ситуація протилежна.

За її словами, є лікарні, які приймають хворих на пневмонію, але до того ж у них немає ніяких апаратів для підтримки легень. “Щодня мені телефонують із лікарень і просять костюми, респіратори, зволожувачі для кисню, медикаменти, сміттєві пакети. Днями відправили 500 штук костюмів для екстренки. Перша хвиля опорних лікарень не забезпечена необхідним навіть наполовину. Хоча в ОДА стверджують, що все є. Люди, що не потрапили в стаціонар через відсутність місць, тест ПЛР чекають вдома до 10 днів”, – уточнила волонтерка.