Міноборони дозволило жінкам служити в бойових підрозділах ЗСУ.

Міністерство оборони України дозволило жінкам служити в бойових підрозділах Збройних сил України, передає прес-служба Міноборони.

“Військова емансипація набирає обертів … Сьогодні жінки нарівні з чоловіками захищають свою землю зі зброєю в руках. Наказом Міністерства оборони України № 292 від 3 червня 2016 року, внесено зміни до Тимчасового переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу. Відтепер суттєво розширено перелік бойових посад для військовослужбовців-жінок, які проходять військову службу за контрактом “, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що перелік посад, на яких військові-жінки могли проходити службу, збільшений більш ніж на 100 бойових військових спеціальностей. Тепер жінки в уніформі можуть призначатися на такі посади (крім ВДВ), як командир бойової машини піхоти, кулеметник, механік-водій, навідник і оператор бойової машини, далекомернік, заступник командира розвідгрупи, звукометріст, командир відділення, командир міномета, розвідник, стрелок- снайпер і багато інших.

“Порядок укомплектування бойових посад військовослужбовцями-жінками передбачає процедуру строгого відбору. Будуть звертати увагу на рівень фізичної підготовки жінок, їх здатність витримувати морально-психологічні навантаження під час ведення бою. Призначенню на зазначені посади з кожної бойової військово-облікової спеціальності обов’язково повинна передувати відповідна підготовка в навчальних центрах Збройних Сил України “, – підкреслює Міноборони.

Нагадаємо, загальна сума гуманітарної допомоги ВСУ від країн-партнерів склала понад 56 млн доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *