Міністр: Ми хочемо змінити систему державного екологічного контролю

Міністр зазначив, що незабаром до Верховної Ради внесуть законопроєкт щодо зміни системи державного екологічного контролю.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський повідомив, що буде створена робоча група, яка напрацює плани щодо ведення лісового господарства, запобігання незаконним вирубуванням лісів та зменшення санітарних рубок. Про це він заявив в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” на 1+1.

“Але я хочу зауважити, що план має бути ще більш системним. Передусім, це запобігання і адаптація до кліматичних змін. Це найголовніше. Без цього ми взагалі нічого не зробимо”, – зазначив міністр.

Також, за його словами, відбудеться формування національно визначеного внеску України у Паризьку угоду.

“Там є чотири моделі. Ми маємо обрати і затвердити модель запобігання кліматичним змінам”, – сказав Абрамовський.

Окрім того, він додав, що Україна має розробити та імплементувати 60 директиву ЄС. Абрамовський зауважив, що вплине на Державне агентство лісових ресурсів України, щоб там миттєво реагували на звернення громадян через програму “Ліс у смартфоні”.

“Ми хочемо змінити систему державного екологічного контролю. Є напрацьований законопроєкт. Протягом двох тижнів, а може і скоріше, буде готовий до внесення у Верховну Раду. Це революційний закон, який повністю змінює модель державного екологічного контролю”, – зазначив міністр.

Він додав, що цей законопроєкт матеріально заохочуватиме працівників лісових господарств, бо “від працівника, який отримує 5-8 тис. грн, не варто очікувати сумлінної роботи”.

“Нам треба провести інвентаризацію лісів згідно з законом, що підписав президент. 40 мільйонів гривень на це виділяється, вже сім мільйонів виділено. Ми рахуємо кожне дерево на 18 тисячах ділянок, потім екстраполюємо це на всю країну. Робимо реєстр і ці реєстри будуть усім доступні, в тому числі і лісокористувачам”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначила, що головною причиною паводків у західних областях України є вирубування лісів на високогір’ї. За її словами, у горах висота верхньої межі лісу уже зменшилася від 1400 метрів до 1200 метрів.

Народний депутат України VII, VIII скликань Олександр Шевченко теж зазначив, що головною причиною того, що зараз відбулось на Прикарпатті і, можливо, в тих регіонах, які межують, – це величезна кількість опадів. Причина друга – ліс має вирубуватись зрілий і тільки в рамках приросту. Якщо ви бачили, як наші зараз вирубають – це суцільна вирубка: скосити все. І третє питання – це якраз інфраструктурні проєкти: чи правильні дамби, чи ті заплави на річках.