Мінфін США на “секретному” брифінгу виступив за зняття санкцій з Росії: Сенат пішов проти

Міністр фінансів США Стівен Мнучін на закритому брифінгу заявив про необхідність зняти санкції з російських компаній олігарха Олега Дерипаски.

Як наголошується в The New York Times, на брифінгу для законодавців-демократів і республіканців Мнучін пояснив рішення адміністрації скасувати санкції щодо трьох компаній, контрольованих Дерипаскою: EN+, “Русал” і ВАТ “Євросибенерго”.

Показово, що тільки за кілька годин до зустрічі Міністерство фінансів випустило заяву, в якій йшлося, що адміністрація президента США Дональда Трампа зробила значні кроки для забезпечення того, щоб Дерипаска не відновив свій контроль над трьома компаніями.

“Ці організації зазнають значних змін в реструктуризації і управлінні, які обривають контроль Дерипаски і значно зменшують його право власності”, – заявив Мнучін.

Також він додав, що казначейство буде пильно стежити за тим, щоб EN+ і “Русал” виконували ці зобов’язання.

“Якщо ці компанії не будуть дотримуватися умови, то вони зіткнуться з дуже реальними і швидкими наслідками, включаючи повторне введення санкцій”, – говорив Мнучін.

Демократи брифінг Мнучіна визнали непереконливим. Міністр у свою чергу сказав журналістам, що він розгляне питання про відстрочку скасування санкцій, щоб у скептиків у Конгресі було більше часу для перегляду рішення.

Як відомо, “Русал” є другою за величиною в світі алюмінієвою компанією, і Мнучін висловив стурбованість з приводу шкоди для ринків алюмінію, якщо збанкрутує компанія. Він також стверджував, що від санкцій будуть звільнені компанії, але обмеження все ще зачіпають Дерипаску.

Спікер Конгресу Ненсі Пелосі назвала презентацію “одним з найгірших секретних брифінгів, які ми отримали від адміністрації Трампа”, і звинуватила Мнучіна в “витраті часу” Конгресу.

Сенат США проголосував за початок дебатів щодо резолюції, яка блокує план адміністрації Трампа скасувати санкції проти 3 російських компаній, пов’язаних із олігархом Олегом Дерипаскою.

Про це повідомляє The Hill.

Зазначається, що це рішення підтримали 57 сенаторів, 42 висловилися “проти”, при цьому “за” проголосували 10 республіканців.

Як пише The Hill, достатньо було лише простої більшості, щоб прийняти рішення.

 Тепер законодавці перейдуть до розгляду резолюції.

“Хоча це лише процедурне голосування, воно показує різницю у підходах до зовнішньої політики адміністрації Трампа і республіканців у Сенаті, які з обережністю ставляться до його “теплих” заяв щодо РФ”, – підкреслює видання.

Нагадуємо:

  • В кінці грудня Міністерство фінансів США заявило про намір протягом 30 днів зняти санкції з трьох енергетичних компаній, що належать Дерипасці.
  • У Конгресі США демократи обговорюють варіанти запобігання скасуванню санкцій з компаній російського мільярдера Олега Дерипаски. Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер підготував резолюцію, яка не підтримує вже прийняте рішення Мінфіну США зняти санкції з підприємств EN +, Rusal і EuroSibEnergo
  • Представники Демократичної партії США вимагають від міністра фінансів США Стівена Мнучіна відкласти зняття санкцій з компаній російського олігарха Олега Дерипаски.
  • Раніше, в квітні, Мінфін США наклав санкції на Дерипаску та кілька компаній, в яких він є найбільшим акціонером, через злочинні дії Росії, а також злочинне минуле самого Дерипаски.
  • Санкції, найжорсткіші після анексії Криму Москвою, кілька разів переносилися, оскільки США розглядають можливість, що Дерипаска більше не буде контролювати компанії, серед інших кроків.
  • У травні Дерипаска вийшов з ради директорів En +, найбільшого акціонера UC Rusal. Однак в Мінфіні США заявили, що це безпосередньо не є підставою для виведення компанії з-під санкцій.
  • “Русал” і її партнер En + в останні місяці вибрали директора і керівництво, не пов’язане з Дерипаскою, в рамках переговорів з Вашингтоном з ослаблення санкцій США.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *