Мер лікарні трохи допомагає, а самоврядування конкретно нищить

Ми вже не раз говорили у своїх публікаціях про те, що наш градоначальник – великий оригінал і рекордист. Про значну кількість його новацій та досягнень ми вже мали честь повідомляти. Правда, переважна більшість із них сумнівної якості і сталися через недотримання мером княжого міста чинного законодавства, неорганізованості, а часто-густо (чого гріха таїти!) і нерозуміння самої суті та ідей місцевого самоврядування.

Так, ніхто з попередників не проводив такої величезної кількості сесій та виконкомів. Ніхто не проводив одну сесію в три-чотири пленарних засідання. Ніхто не проводив позачергові сесії між пленарними засіданнями чергових. Ніхто не додумався розглядати питання порядку денного без доповіді, не те що без обговорення. Ніхто не дозволяв собі давати оцінку виступу депутата (це заборонено регламентом), а тим більше ігнорувати депутата, який просить слова. Ніхто не намагався виводити людей зі складу виконкому без їхньої на те згоди (про це – в одній із наступних публікацій). Ніхто ще не проводив сесійні засідання на свіжому повітрі (2 квітня так відбулася позачергова 84 сесія міської ради).

Правда, щодо останнього, то це той рідкісний випадок, який стався не через недолугість та непрофесіоналізм першої посадової особи міста, а через причини планетарного масштабу. У країні, як і на всій Землі, лютує пандемія коронавірусу. Тому проведення засідання на пленері – це вимоги карантину, а відповідно, безпеки та прагматичної обережності. Слід сказати, що засідання було організоване добре, за що подяка секретарю ради Петру Бочаріну, працівникам оргвідділу та іншим посадовим особам.

Сесія проводилася в міському патіо (внутрішньому дворику). Охочі депутати могли продезінфікувати руки, отримати одноразову маску (хто не мав), а також роздрукований порядок денний. На винесеному екрані відображалося поіменне голосування, правда, сонячне світло заважало бачити його результати значній частині парламентарів. На кількох стільцях розмістилися жінки-депутати, а для чоловіків на безпечній відстані один від одного були намальовані кружечки, на яких чи біля яких слід було стояти.

Мер лікарні трохи допомагає, а самоврядування конкретно нищить

На сесію з’явилося аж 28 міських обранців плюс очільник. На початку засідання автор цих рядків повідомив присутнім про благодійну допомогу в розмірі 100 тис. грн. центральній районній лікарні, зокрема, інфекційному відділенню, яку виділив колега-депутат В’ячеслав Саулко. (Надходження цих коштів у телефонній розмові підтвердила завідувач інфекційним відділенням Ольга Рондзіста. Лікарка щиро подякувала меценату й повідомила, що В’ячеслав Володимирович рішення про використання коштів передав на розсуд самої Ольги Іванівни та дитячого лікаря-інфекціоніста Олени Михайлівни Томчук. За благодійні гроші медики планують закупити оснащення душової для медперсоналу, меблі в палати, інгалятори, апарати для вимірювання тиску, пульсоксиметри та інше обладнання, маски, респіратори, засоби дезінфекції і багато інших необхідних для інфекційного відділення речей).

Щодо перебігу самого засідання, то найбільш одностайними захисники інтересів громади були в допомозі лікарні. Так, вони затвердили міську цільову програму безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення міста Переяслава та за певними категоріями захворювань на 2020 рік, виділивши на неї 404 тис. 813 грн. із Міської програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» на  2020 рік. У зв’язку з цим парламентарі внесли зміни до Міської програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» на  2020 рік, зменшивши загальний обсяг фінансових ресурсів із 1 млн. 260 тис. 426 грн. на 855 тис. 614 грн. Різниця якраз і складає 404 тис. 813 грн. Фактично мова йде не про виділення, а про перекидання коштів з однієї програми на іншу.

Що дійсно додатково може піти на лікарню, так це 500 тис. грн., які на цій сесії були додані в резервний фонд міського бюджету. Ці кошти можна буде направляти на потреби лікарні без прийняття відповідних програм. Правда, на фоні безповоротної допомоги ВУКГ в сумі 900 тис. грн., ці пів мільйона виглядають доволі вбого, але вже ж маємо, що маємо.

Ще міські обранці затвердили Програму щодо здійснення комплексних заходів, спрямованих на ліквідацію та запобігання поширення на території міста Переяслава гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Її фінансування передбачене в розмірі 1 млн. 956 тис. грн. Проте ці кошти в лікарню не надійдуть. Їх освоюватимуть відділ капітального будівництва та житлово-комунального господарства міської ради, КП «Переяславське ВУКГ», КП «УК «ВУЖКГ».

Серед заходів програми значаться:

  • послуги по поточним дезінфекційним заходам місць загального користування;
  • придбання дезінфекційних засобів;
  • придбання комплектів індивідуального захисту;
  • послуги по підвезенню працівників екстрених служб, аптек, продовольчих магазинів, комунальних підприємств та підприємств, які забезпечують функціонування систем  життєзабезпечення міста;
  • послуга по огородженню спеціалізованого тимчасового інфекційного відділення з особливим протиепідемічним режимом;
  • послуги по дезінфекції житлових та нежитлових  приміщень в якому було виявлено заражених респіраторною хворобою COVID-19;
  • послуги з перевезення  раптово померлих громадян до патологоанатомічного відділення міста, якщо причина смерті не була встановлена лікарем;
  • поховання з підготовки померлого від респіраторної хвороби
    COVID-19 (мабуть, мається на увазі підготовка до поховання чи підготовка й поховання).

Цікаво, чи дочекаємося від виконавців цієї програми детального звіту про виконані роботи та затрачені на них кошти? Виходячи з того, що нинішня виконавча влада дуже не любить не те що звітуватися, а навіть чітко та зрозуміло доповідати про свою роботу (як того від неї вимагає законодавство), ризикну припустити, що ці майже 2 млн. грошей громади розчиняться в хаотичній імітації діяльності переяславської влади.

На читачів чекає ще кілька цікавих сюжетів, підслуханих та підглянутих на 84-й позачергівці. В процесі їхнього висвітлення читачі все більше розумітимуть, що автор хотів сказати заголовком цієї публікації.  

                        Олександр МАТВІЄНКО