Манафорт відмовився свідчити в суді

Колишній глава передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа і лобіст Віктора Януковича Пол Манафорт вперше виступив під час судового розгляду, заявивши, що він не буде давати свідчення.

Про це повідомляє CNN.

Манафорт вирішив не давати свідчення, скориставшись п’ятою поправкою до Конституції США, що дає право обвинуваченому не свідчити проти себе.

Адвокат Манафорта Кевін Даунінг заявив, що захист завершив виклад своєї версії, тому що “уряд не надав достатніх доказів”.

Як зазначає видання, відмова Манафорта свідчити не є сюрпризом.

Будь-які його заяви в суді, можуть бути використані проти нього в ході інших судових процесів, в тому числі майбутнього судового розгляду про порушення законів про лобістську діяльність на користь інших країн.

Якби Манафорт давав свідчення, йому також довелося б відповідати на перехресному допиті з боку прокурорів на питання щодо декількох листів і банківських документів з його ім’ям і підписом на них.

Як повідомлялось, 13 серпня сторона обвинувачення закінчила допитувати свідків у справі.

Манафорту в США було пред’явлено 18 податкових і банківських злочинів. Він не визнав себе винним за всіма звинуваченнями.

Перш ніж отримати посаду в уряді Трампа, Манафорт отримав два кредити на 16 мільйонів доларів. Один із них – на 9,5 млн доларів на нерухомість у Саутгемптоні, штат Нью-Йорк. Кредит був погашений 16 листопада 2016 року, незабаром після президентських виборів.

Інша позика – на будівництво у розмірі 6,5 млн доларів – була закрита 4 січня 2017 року.

Раніше бухгалтер екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Синтія Лапорта визнала, що офіс Манафорта займався фальсифікацією звітних фінансових документів для зменшення виплати податків та отримання вигідних кредитів.

Політтехнолог Пол Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів доходів за 2010-2014 роки. Однак згідно з документами обвинувачення, в Україні він заробив 60 мільйонів доларів.

31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.

Раніше слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з “Партією регіонів” і “Опозиційним блоком”.

Також спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер оприлюднив список 35 потенційних свідків у справі.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах “Партії регіонів”, яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.