Майже 70% опитаних українців пишаються своїм громадянством

Більшість опитаних українців – 69% – пишаються тим, що є громадянами своєї країни.

Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи “Рейтинг”.

Водночас близько третини опитаних у Донецькій, Луганській, Харківській, Полтавській, Запорізькій та Одеській областях не мають почуття гордості за те, що є громадянами України.

Зазначається, що 74% опитаних відчувають гордість, що вони є мешканцями своєї області, 78% – свого міста/села.

 “Найчастіше предметом гордості за свій регіон опитані обирали його природу (43%) та історію (40%).

Традиціями свого краю пишаються 27%, культурою і мистецтвом – 26%, місцевими мешканцями – 22%, визначними пам’ятками – 18%, природніми ресурсами – 14%, визначними людьми – 12%, спортивними досягненнями та кухнею – по 11%”, – йдеться у звіті.

Про гордість природою частіше за інших говорили на Київщині, Хмельниччині, Чернігівщині, Волині, Житомирщині, Івано-франківщині та на Закарпатті.

Про гордість історією краю – на Львівщині, Запоріжжі та у Києві, традиціями регіону – на Івано-Франківщині та Львівщині, культурою та мистецтвом – на Київщині та Львівщині.

“Місцевими мешканцями найбільше пишаються на Одещині, а також у Чернігівській, Харківській, Донецькій, Житомирській та Закарпатській областях.

“Визначними пам’ятками – на Донеччині, Київщині, Харківщині, визначними людьми регіону – на Черкащині та Донеччині, спортивними досягненнями – на Донеччині”, – зазначає соціологічна група “Рейтинг”.

Кухнею та кулінарією найбільше пишаються на Закарпатті, Київщині, Одещині та у Києві, промисловістю – на Дніпропетровщині та Донеччині, сільським господарством – на Чернігівщині та Кіровоградщині, а наукою та освітою – на Харківщині.

Опитування проводилось з 16 листопада по 10 грудня 2018 року серед 40 тисяч повнолітніх мешканців усіх областей, крім окупованих територій.

Похибка на рівні кожної окремої області становить не більше 2,4%, на рівні України – не більше 0,5%.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *