«Луценко не прокурор», – нардеп Олег Березюк в Івано-Франківську звинуватив Генпрокурора в порушенні законодавства

«Луценко не прокурор. Я буду дуже коректним. Це політик на місці найвищої процесуальної особи в країні. Це найважливіша посада в у будь-якій державі. Не Президент, не голова Верховної Ради, не Прем’єр-міністр. Генеральний прокурор є найважливішою посадою в будь-якій країні, тому, що це – справедливість і державне звинувачення. Що може бути сильніше за це? Це первинна функція держави. Сидить людина, яка не бульмесає в юридичному процесі», – відзначив парламентар.

Розкритикував політик дії Генпрокурора щодо оприлюднення аудіозапису розмови лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі, начебто, із бізнесменом Сергієм Курченком, пишуть Версії.

«Це страшна помилка. Це показує, що держава взагалі зневажила свою найважливішу функцію. Це катастрофа. Це не тому, що він опонент чи не опонент. Так ось він прийшов у Верховну Раду і приніс кіно про Саакашвілі. Чому його нести у Верховну Раду я не знаю. Адже я не експерт. Хіба я знаю з ким він говорить? Це блеф. До речі, Шокін ніколи б не приніс це кіно. Йому б не дозволили це зробити його справжні професійні погони. Я кажу: «пане Генеральний прокурор, я не маю, що вас спитати по тому кіно. Ви віддайте його, будь ласка, в суд, дослідіть з експертами, адвокатами і з прокурорами. Потім нам в суді скажете, що там є, але я маю до Вас запитання: два тижні тому ви змінили геральдику і символ генеральної прокуратури. Не маю нічого проти. Але чому зі старого символу зникли слова: «закон», «честь» і «гідність»? І тут сталося неймовірне. Просто він почервонів і почав відверто порушувати закон України і Конституцію на найвищій трибуні держави, будучи посадовою особою до посадової особи, народного депутата України, незалежної гілки влади. Він мені сказав поїхати до Львова, стати на коліна, поцілувати прапор, здати мандат (Генпрокурор мені каже здати мандат, він мені його давав?), покаятись, а потім зустрітись на допиті, на слідстві, і в суді. Це порушення статей законів «Про прокуратуру» і Конституції. Я вважаю, що це замах на державний лад в країні. Я є представником державного органу», – обурився Березюк.

Відтак, політик прийняв рішення подати на Генерального прокурора України до суду.

«Він не образив мою честь і гідність, до Юрія Луценка я не маю претензій, кожна людина має право на слабкість. Але Генеральний прокурор України порушив Закон. І я, як громадянин України, Олег Березюк подав до суду на Генерального прокурора. Я думаю, що це також буде символом, бо якщо Генеральний прокурор замахується на законодавчий орган, то що він витворяє зі звичайними людьми? В мене нема конфлікту з Юрієм Луценком, в мене, як в громадянина, є конфлікт з представником караючого органу», – відзначив Олег Березюк.