Ляшко пояснив, чому виникає підвищений попит на кисень у лікарнях

В українських лікарнях спостерігається підвищений попит на кисень для хворих. Це пояснюється, зокрема, поширенням “Дельта”-штаму та регламентними роботами на заводах. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав під час брифінгу.

“80% усіх госпіталізованих з COVID-19 пацієнтів залежні від кисню,” – зауважив міністр.

Споживання кисню зросло у 5-6 разів на одного пацієнта, госпіталізованого з “Дельтою”

Зараз у 480 лікарнях, які надають медичну допомогу хворим із COVID-19, розгорнуто понад 70 тисяч ліжок для пацієнтів з COVID-19, з яких із киснем – понад 66 тисяч.

Для покриття потреби в кисні зараз залучено 35 підприємств, що виробляють кисень. В тому числі 23 підприємства які виробляють медичний кисень та 12 – технічний”, – розповів Ляшко.

Міністр підкреслив, що сьогодні жодна лікарня в Україні не залишена без кисню.

“У певних лікарнях та регіонах є підвищений попит на кисень, але він контрольований”, – зазначив Ляшко.

За його словами, наразі всі питання, щодо забезпечення лікарень киснем вирішуються оперативно та командно, а необхідність кризового реагування пов’язана з двома факторами.

Перший – зростання використання кисню через значно більшу його потребу для лікування пацієнтів з “Дельтою”. Є лікарні двотонна ємність для рідкого кисню якої в попередні хвилі використовувалася 7-10 днів і потребувала підвозу кисню раз на тиждень. Зараз цієї ємності вистачає на 1-2 дні, тому і з’являються повідомлення у ЗМІ, що кисню вистачає на декілька днів”, – пояснив Ляшко.

А другий фактор, як зазначив міністр, полягає в регламентних роботах на заводах з виробництва кисню.

Другий фактор – це регламентні роботи на потужностях двох виробників кисню, які сумарно виробляють 130 т кисню. Регламентні роботи на одному заводі вже завершилися і сьогодні він розпочинає відпускати кисень в мережу, на іншому – роботи триватимуть до 1 листопада поточного року”, – додав Ляшко.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram