Купка людей за кошти з-за кордону затіяла силовий переворот в Україні, – Луценко про протести у Ради

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 150-200 осіб затіяли в Україні силовий переворот завдяки фінансуванню з-за кордону

Про це він повідомив під час засідання Ради регіонального розвитку, передає Еспресо.TV.

За його словами, одне й найбільших надбань Майдану – право на мирний протест, але це не означає право влаштовувати силовий переворот.

“Це люди, які оголосили себе Майданом, але Майданом не є. Невеличка купка людей, а це приблизно 150-200 осіб, які оголосили себе “єдиними праведниками”, за підтримки фінансів з-за кордону з допомогою придбання автоматичної нарізної зброї хочуть, силовими методами вимагають від української держави робити тільки те, що вони хочуть. Відповідально заявляю: це у них не вийде”, – наголосив Луценко.

Генпрокурор наголосив, що він доведе, що ця група людей фінансується із-закордону.

“Державою керуватиме не жменька людей, які хочуть зробити переворот на втіху Кремлю. Участь у цьому беруть не тисячі людей, котрі приїжджають до Києва, а гастролери без жодного громадянства”, – вважає Луценко.

Він заявив, що Саакашвілі, будучи головою Одеської ОДА, змусив своїх підлеглих оформити дозволи на постійне проживання в Україні 20 громадянам Грузії, як цінним діячам культури.

  • Нагадаємо, 17 жовтня біля Верховної Ради зібралися прихильники екс-президента Грузії Міхела Саакашвілі, який зараз очолює новий політпроект “Рух нових сил” (РНС), та представники інших політичних сил (“Батьківщина”, “Самопоміч”, “Свобода”, “Правий сектор”, “Національний корпус” та інші).
  • За словами організаторів акції, вони зібралися заради проведення “Великої політичної реформи”.
  • Присутні вимагають скасувати депутатську недоторканість, створити Антикорупційний суд та змінити виборче законодавство, за рахунок чого, як вони наполягають, до парламенту мають пройти нові сили.
  • Зранку глава того ж дня держави вніс на розгляд нардепів невідкладний законопроект про часткове скасування депутатської недоторканності.
  • Під час сутички з мітингувальниками один з поліцейських знепритомнів.
  • Учасники акції протесту поставили під будівлею парламенту намети.
  • З початку мітингів під будівлею Верховної Ради під час сутичок постраждали шість людей, троє осіб були затримані.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підрозділи МВС не будуть розганяти з-під Ради мітингувальників.